EDREMİT VE AYVALIK’TA ŞAFAK OPERASYONU


Balıkesir’de 3 ilçede eş zamanlı operasyon! Gözaltılar var…
Balıkesir’de uyuşturucu tacirlerine yönelik “drone” destekli operasyonda 8 şüpheli yakalandı. Ekipler kapıları açılmayan evlere koçbaşı kullanarak girdi.
Operasyonlar 3 ilçede bu sabah 07.00’da eş zamanlı olarak başladı ve şu ana kadar 49 adrese girildi. Ekipler 8 şüpheliyi gözaltına aldı.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü KOM, Terör, Özel Harekât ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Ayvalık, Bandırma ve Edremit ilçelerinde ”torbacı” olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarının yakalanmasına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 23 kapama noktasında 309 şahsın GBT sorgusu yapıldı. 
Operasyonlara 28 rütbeli personel olmak üzere 362 personel, 4 dedektör köpek katıldı.
Özel Harekât Şube Müdürlüğü personelinin de destek verdiği operasyonda daha önceden belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Polis, baskın yapılan yerlerde uzun süre arama yaptı. Operasyon kapsamında baskın yapılan adreslerde bazı şüpheliler gözaltına alınırken adreslerde uyuşturucu madde ve tabanca ele geçirildi.
Operasyonlarda,
3 adet ruhsatsız ateşli silah, 2 adet yivsiz av tüfeği, 133 adet muhtelif çap ve markalarda fişek, 13,67 gram metamfetamin maddesi, 31,85 gram bonzai maddesi, 1 adet ecstasy ele geçirilmiştir.
Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından Balıkesir Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.