BURHANİYE’DE 2 KATLI SAĞLIK TESİSİ AÇILDI

Burhaniye ilçesinin Öğretmenler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 2 katlı sağlık tesisi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İlçenin Öğretmenler Mahallesi’nde, Hayırsever Nurettin Gedik tarafından arsası bağışlanan, Burhaniye Belediyesi tarafından inşa edilen ve Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da teslim alınarak iç tefrişatı gerçekleştirilen 2 katlı sağlık merkezi binası, düzenlenen açılış töreniyle hizmete başladı. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Servet Kocaöz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faruk Kendigelen ve sağlıkçılar, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı açılış töreninde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlk konuşmayı, Öğretmenler Mahallesi Muhtarı Halil Sevinç yaptı. Sevinç, sağlık merkezi binasının mahalleye kazandırılmasında emeği geçen hayırsever Nurettin Gedik’e, İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve Burhaniye Belediyesi’ne teşekkür ederek, mahallelerinde ilk okul ihtiyacı olduğunu söyledi.

Daha sonra konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Servet Kocaöz ise, sağlık merkezi binası ile ilgili bilgiler vererek, emeği geçenlere teşekkür etti. Belediye Başkanı Necdet Uysal da, yaptığı konuşmasında, mahalleye yeni bir ilk okul kazandırılması için çalışma yapacaklarını söyleyerek, katılımcılara teşekkür etti. Son olarak konuşan Kaymakam Hüseyin Öner ise, tüm kurum ve kuruluşlar ile hayırsever iş adamına teşekkür ederek, yapımı devam eden 100 yataklı yeni Burhaniye Devlet Hastanesi binası ile birlikte ilçede sağlık hizmeti ihtiyacının ortadan kalkacağını hatırlattı.

Konuşmaların ardından, protokol mensuplarına teşekkür plaketleri verildi. Giriş katı toplum sağlığı merkezi ve üst katı da 112 merkezi olarak hizmet veren binanın açılış kurdelesi kesildi ve protokol mensupları binayı gezdi. Açılış töreninin ardından, mahalle halkına Burhaniye Belediyesi tarafından pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

Mahalle sakinleri,  sağlık tesisi binasının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Öğretmenler Mahallesi Muhtarı Halil Sevinç te, yaptığı açıklamada, yetkililere teşekkür ederek, mahallenin ilk okul isteğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu