DIŞARIDAN KAHVEHANE, İÇERİDEN KUMARHANE


Balıkesir’de, yeni tip Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında kapatılan kahvehaneyi kumarhaneye çevirdiler.
Jandarma ekipleri, Edremit İskele Mahallesindeki bir kahvehanede kumar oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.
Balıkesir Edremit’te ihbar üzerine bir kahvehaneye baskın düzenleyen Jandarma ekipleri, 5 kişiyi kumar oynarken yakaladı. Koranavirüs salgını nedeniyle kapalı olması gereken kahvehane sahibine “Kumar oynatmak” ve “Bulaşıcı hastalıklara ilişkin alınan tedbirlere uymamak” suçlamasıyla işlem yapıldı.
Alınan duyum üzerine Altınoluk Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince yapılan araştırma ve Jasat Timinin desteği ile söz konusu adreste bulunan kahvehanenin bodrum katında ışıkların yandığı görülerek işletmeye girilmiştir.
Yapılan kontrolde içeride (5) erkek şahsın iskambil kâğıdı diye tabir edilen kâğıtlar ve pullar ile kumar oynamak amaçlı bir araya geldiği tespit edilmiş; bu nedenle halkın sağlığını tehlikeye sokacak şekilde bir arada bulunan H. K., A.T., S. K., İ. E. ve S. Ö. isimli şahıslara “Umumi Hıfzıssıhha Kanununa Aykırı Hareket Etmek” ve “Kumar Oynamak” fiillerinden toplamda (15.750) TL idari para cezası uygulanmıştır.
Bu olayla ilgili olarak Adli makamların talimatıyla kahvehane işletmecisi H.Y. isimli şüpheli hakkında “Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama” suçundan yasal işlem başlatılmıştır.