AVALIK’TA YENİ DERS YILININ İLK ZİLİ ÇALDI

Zil çaldı…

2016-2017 eğitim yılının başlaması dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni ve Altınova Atatürk İlkokulunda kutlama programı düzenlendi.  

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer tüm programlara katılarak, yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar diledi. Sabah Atatürk anıtına çelenk sunan ve saygı duruşunda bulunan protokol üyeleri, İstiklal Marşı’nın okuyarak törenlerin devam edeceği Altınova Atatürk İlkokuluna geçti. Burada günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı. Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır “Sevgili, saygılı, dürüst, doğaya, çevreye duyarlı öğrenciler yetiştirmeliyiz. Bu konuda ailelere ve öğretmenlerimize büyük iş düşüyor. Başkanım Sayın Rahmi Gençer’e eğitim ve öğretime sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler ilköğretim haftası programı kapsamında çeşitli gösteriler sundu. Törene Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, şube müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Altınova Atatürk İlkokulundaki programa da Ayvalık Kaymakamvekili Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Okul Müdürü Songül Ide, gaziler ve bir çok vatandaş da hazır bulundu.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘’ 2017 – 2018 eğitim ve öğretim dönemi bugün başlıyor. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin heyecanını yürekten paylaşıyorum. Eğitimlerinin yanı sıra sosyal alanda da gelişimleri için, bu yılda da üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize çağdaş, laik ve bilimin ışığında bir eğitim yılı diliyorum.’’dedi

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu