ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ ÖNCE KONSER VERDİ SONRA KÜLTÜR TURUNA ÇIKTI

Zeytin Çekirdekleri, Chromas Koro ile İstanbul’da bahar konseri verdi. Performansları ile beğeni toplayan Zeytin Çekirdekleri konserin ardından kentte kültür turuna çıktı.

Ayvalık Belediyesi’nin, ilçedeki çocukların sosyal gelişim ve yeteneklerini güçlendirmek için ücretsiz olarak düzenlediği müzik, sanat, spor ve eğitim programı olan Zeytin Çekirdekleri, Ayvalık dışında da konser vermeye devam ediyor.  ‘Bir çocuk gelişir, dünya değişir’ inancıyla çocuklara sanat dolu bir pencere açmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Zeytin Çekirdeklerimiz büyük bir gururla Ayvalık’ı temsil ediyor” dedi.

CHROMAS KORO İLE BAHAR KONSERİ VERDİLER

Ankara, İstanbul, Bergama ve Çanakkale’de 25’ten fazla konser veren Zeytin Çekirdekleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamına Fransa’ya davet edilmiş ve Paris’te konser vermişti. 85 eğitim gönüllüsünün destek verdiği 1700 çocuğun eğitim aldığı projede oluşturulan Zeytin Çekirdekleri Orkestrası ve korosu, Chromas Koro ile Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de 21 Mayıs Pazartesi akşamı konser verdi.

KENT TURUNDA MÜZE VE RASATHANE GEZİSİ

Saat 20.30’da başlayan ve yaklaşık 2 saat süren konserde, ‘Atam’, ‘Sunrise sunset’, ‘İmagine’ gibi şarkıların yanı sıra ‘Zeytin Çekirdekleri Marşı’ ve ‘Ayvalık Çarşı’ yı yorumlayan Okrestra ve koro, beğeni topladı. Başarıyla gerçekleştirilen konserin ardından kentte kültür gezisi yapıldı. Zeytin Çekirdekleri ekibi Pazar günü,  Rahmi Koç Müzesini, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Boğaziçi Üniversitesi KRDAE Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi, B.Ü. KRDAE Astronomi Laboratuvarı ve B.Ü. KRDAE Meteoroloji Laboratuvarını gezip doğa olayları ile ilgili bilgi aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu