Yoga nezleden kansere, her türlü rahatsızlığa iyi geliyor

 

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, ”Nezleden kansere her türlü rahatsızlığa iyi geliyor. İyileşmeyi tedaviyi hızlandırıyor.” dedi

Balıkesir’in Edremit ilçesi Güre Mahallesinde Uluslararası Yoga Federasyonu ve Yoga Akademi tarafından Kazdağları eteklerinde düzenlenen Uluslararası 3. Yoga Festivali sona erdi.

Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen festivalde iki gün boyunca katılımcılara Kök Çakra (özgüven), Pelvis Çakra (yaratıcılık), Karın Çakrası (kararlılık) ve Göğüs Çakrası (sevgi merhamet) fonksiyonlarını geliştiren  özel teknikler uygulandı.

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, yaptığı açıklamada,  dünyada bir ilke imza atarak yılda 12 kez Uluslar arası yoga festivali düzenlediklerini bildirdi.

Manaf, “Dünyanın ve özellikle Türkiye’nin çeşitli yerlerinde doğada çok güzel festivaller geçiyor. Kazdağları dünyada Uluslar arası bilinen çok güzel bir yerdir.yoga ve festival için güzel bir yerdir ve üçüncü kez buradayız. Dünyanın dört tarafından insanlar bu festivallere geliyor ve katılıyor. Çünkü uyguladığımız orijinal yoga sistemi insan sağlığına çok iti geliyor. Nezleden kansere her türlü rahatsızlığa iyi geliyor. İyileşmeyi tedaviyi hızlandırıyor. İnsanlar sağlığına kavuştuğu için bu festivalleri tercih ediyor. Çeşitli ülkelerden insanlar bu festivallere katılıyor. Çok özel değişik teknikler uyguluyoruz. Özellikle çakra teknikleri insan vücudunda mevcut olan enerji merkezleridir. Bu enerji merkezlerini özel seçilmiş tekniklerle çalıştırıyoruz, arındırıyoruz. Tıkanıklıkları gideriyoruz ve bu merkezlerin doğru çalışması insan sağlığına büyük bir katkıda bulunuyor. Kardiyo basküler sisteminde olan bozukluklar, sindirim sisteminde, sinir sisteminde, migren, astım alerjiler gibi  her türlü rahatsızlıkları gideren bir tekniklerdir.  O yüzden herkes bu festivallere koşa koşa geliyor” diye konuştu.

Manaf, yoga ile Türkiye turizmine de katkıda bulunduklarını bildirdi.

Yoga festivaline Ankara’dan katılan İsminaz Bektaş, “5 yıldır yoga akademinin içinde olduğu, festivale ilkkez katıldığı ifadelerini kullanarak şöyle konuştu; “Bol oksijen eşliğinde yoga yapmak çok keyifli. Farkındalığımızı daha da iti hissediyoruz. Oksijeni ciğerlerimizi daha doğru doğasal etki ile yayıldığını hissediyoruz”

Kazdağları eteklerinde gerçekleştirilen Uluslararası 3. Yoga Festivali’ne Rusya’dan katılan Svetlana Stolianchuk, “Üçüncü kez bu festivale katılıyorum. Sağlığıma çok üyü geliyor. Kendi vücudumu çok iyi hissediyorum. Bir disiplin gibi geliyor bana bu çalışmalar. Her çalışmada daha büyük bir farkındalığa ulaşıyorum. Uygulanan tekniklerde vücudumu ve nefesimi eş zamanlı çalıştırabiliyorum. İlk bakışta kolay gibi ama gün içinde kendine bir, bir buçuk saat zaman ayırıp  kendi özüne odaklanmak aslında çok da kolay bir şey değil ama buna zaman ayırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Festivale Fransa’dan gelerek katılan Benjamin Waeterloos ise  “Ben bu festival için Fransa’daki mutfak eğitimimi yarım bırakıp geldim.  3 aydır bu sistemi biliyorum. Bir arkadaşımdan aldığım DVD ile yogaya başladım. Her gün uygulama yapıyorum. Sağlığım için çok iyi geldiğini gördüm. Fizik olarak, zihin olarak ve psikolojik olarak iyi geldiğini gördüm. Burada kendimi çok iyi hissediyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu