VALİ ŞILDAK BAYRAMI KUTLADI

Vali Şıldak, Basın İlan Kurumu Balıkesir Şubesi ve Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği “Türk basınında sansürün kaldırılışının 112. Yılı ve 15 Temmuz 2016 Balıkesir Manşetler Sergisi” etkinliğine katıldı.
Milletvekilleri Adil Çelik ve Mustafa Canbey’in de bulunduğu sergiye birçok basın mensubu da katıldı. 
Miiletvekilleri ile sergiyi gezen Vali Şıldak konuşmasında basının her zaman ülkede en güçlü, olmazsa olmaz dinamiklerinden biri olduğunu söyledi. Hem halkın hem de kamunun gözü kulağı olmasından dolayı her daim objektif, ülkenin gelişimine ve insanların haber alma özgürlüğüne çok iyi şekilde hizmet eden, insan haklarına saygılı ve kişi haklarına dokunmayan bir çizgide olmasının çok önemli  olduğunu vurguladı. Özellikle 15 temmuz ve sonrasında basının çok doğru yerde durduğunu bugün de yapılan bu tür etkinliklerin bu ruhun yaşatılabilmesi için çok önemli olduğunu ifade etti.
Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Balıkesir’in sevilen ismi Birlik Gazetesi ve İhlas Haber Ajansı muhabiri H. Otağ Fırıncıoğulları’nın ailesine ve çalışma arkadaşlarına da başsağlığı diledi.
Vali Şıldak bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen kurumlar başta olmak üzere yerel ve ulusal basın camiasının ve gazetecilik mesleğini icra eden tüm basın mensuplarının basın bayramını kutladı.