VALİ ERSİN YAZICI’DAN BAŞKAN GENÇER’E TEŞEKKÜR

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Altınova Mahallesi’nde yaşayan şehit ailelerini ziyaret etmek için geldiği Ayvalık’ta, Deniz Hudut Kapısı ve Cunda’da yapımı devam eden bir otel inşaatında incelemelerde bulundu. Yenilenen deniz hudut kapısı ve tesislerinin uluslararası standartlarda yapıldığını ifade eden Vali Yazıcı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e teşekkür etti.

Altınova’da bulunan 650 yıllık tarihi Kadı Camini gezdikten sonra Şehit Piyade Komando Er Tacettin Tırnavalı, Şehit Piyade Er İsmail Çıkıkçı ve Şehit Jandarma Komando Er Ali Bandioğlu’nun Altınova Mahallesi’nde yaşayan ailelerini ziyaret eden Vali Yazıcı,  Altınova’dan sonra Ayvalık Deniz Hudut Kapısına gitti. Vali Yazıcı’ya, Deniz Hudut Kapısındaki ziyaretinde Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Gümrük Müdürü Mesut Koç eşlik etti.

“AYVALIK’A YAKIŞAN BİR DENİZ HUDUT KAPISI OLMASINI AMAÇLADIK”

Ayvalık Belediyesi tarafından yakın zamanda binasından teknik malzemelerine kadar modernize edilen binayı gezen Vali Yazıcı, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayvalık Belediyesi sorumluluğunda bulunan Liman İşletmesi ve Deniz Hudut Kapısının, çatısından aydınlatmasına, tuvaletlerinden teknik malzemelerine kadar yenilendiğini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, son teknoloji ile donatılan Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’nda hizmetin hızlı ve rahat şekilde verilmesi için yolcu giriş çıkış alanlarının da yeni bölümlere ayrıldığını belirtti.

“BURASI AYVALIK’IN VİTRİNİ, YENİLENMESİ TURİZME ÖNEMLİ KATKI VERİR”

Başkan Gençer, “Burası Ayvalık’ın vitrini ve bir turizm kenti olan ilçemizde turiste kaliteli ve en iyi hizmeti vermeye buradan başlamalıyız. Esnafımızın önemli bir gelir kaynağı olan yabancı konuklarımızın şehrimizi ilk gördükleri yer olan deniz hudut kapısının yenilenmesinin turizme önemli katkısı olacağına inanıyorum. Modern yapısı ve yapılan çalışma ile daha hızlı ve etkin hizmetin verileceği tesisten konuklarımızın memnun kalacağını düşünüyorum” dedi.

“CANLI VE HAREKETLİ BİR SEKTÖR”

Hudut Kapısı hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Yazıcı, Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’nın bölge ve yat turizmi için önemli olduğunu belirterek, Ayvalık’a deniz yolu ile gelen turistlerin hudut kapısı ile daha kolay giriş çıkış yapabildiklerini ifade etti.  Bu tür yerlerin ülkenin turizm vitrini olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, hudut kapısının denizden gelen turistin Türkiye’yi gördüğü ilk yer olduğunu kaydetti. Yenilenen deniz hudut kapısı ve tesislerinin uluslararası standartlarda yapıldığını ifade eden Vali Yazıcı, ”Modern yapısı ve güler yüzlü hizmet ile konuklarımızın bu tesisten memnun kalacağından hiç şüphem yok. Turizm sektörü çok canlı ve hareketli bir sektör ve ayrı bir dünyadır. Bunun avantajını kullanmak lazım” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu