UĞUR DÜNDAR, EDREMİT’TE UĞUR MUMCU’YU ANLATTI..

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 24. Yılı nedeniyle Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen anma programında usta gazeteci Uğur Dündar, Mumcu ile anılarını paylaşıp kitaplarını imzaladı.

24 Ocak 1993 tarihinde aracına yapılan bombalı saldırı sonucu öldürülen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun 24. ölüm yıldönümü nedeniyle Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen programda araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Dündar Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde Uğur Mumcu ile anılarını anlattı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Uğur Mumcu’nun hayatından kesitlerin yer aldığı görsel yayınlandı. Ardından CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan tarafından bir konuşma yapıldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da yaptığı konuşmada Uğur Mumcu’nun aydın ve ileri görüşlülüğü ile yıllar öncesinden bugünlere işaret ettiğini belirterek “Yaşamı boyunca demokrasinin yılmaz savunucusu olan Mumcu, Atatürkçüydü, Cumhuriyetçiydi, karanlık güçlerin üstüne gözünü kırpmadan gidiyordu. Onun yıllar öncesinden işaret ettiği tehlikelere karşı bugün bizlere Cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve devrimlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmak, ‘Cesur bir kez, korkak bin kez ölür’ anlayışı ile atalarımızın kanları ile kurulmuş Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak, korumak ve kollamak görevi bizlere düşüyor” dedi.

Usta Gazeteci Uğur Dündar’da Uğur Mumcu ile olan anılarını anlattığı söyleşisinde ilgiyle dinledi. Söyleşinin ardından Dündar tarafından kitapları imzalandı. Kitap imzalatmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturken, Dündar iki buçuk saat boyunca kitaplarını imzaladı. Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından günün anısına teşekkür plaketi verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu