TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 173. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

04-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıldönümü nedeniyle Emniyet Müdürü Tolga Alpay ve çalışma arkadaşları  Edremit  Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret etti.

Polis Haftası etkinlikleri ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı ziyarette açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayan, kamunun güvenliği ve huzuru için gece gündüz demeden görev yapan Emniyet Teşkilatımızın ve bu teşkilata mensup tüm polislerimizin 173. Kuruluş yıl dönümlerini kutluyorum. Hukuk devleti olmanın bir gereği olarak, hukuk kuralları çerçevesinde hizmet sunmak asli görevimiz olup hepimiz topluma hizmet etmek için varız.

Türk Polis Teşkilatımız ‘insanı yaşat ki, devlet yaşasın’ düsturu ile hareket ederek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için büyük bir özveri ile görevini ifa etmektedir. Emniyet mensuplarımız yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canını ortaya koymakta, mukaddes bildiği görevi uğruna şehit ve gazi olmaktadır. Bu vesile ile görevi başında şehit düşen  ve aramızdan ayrılan şehitlerimizi rahmetle gazi polislerimizi ise minnetle anıyorum, başta ilçemizde görev yapan teşkilat mensupları olmak üzere tüm emniyet mensuplarının Polis Haftasını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim. Bu kapsamda ilçemizde yapılacak olan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıldönümü etkinliklerine Edremitli vatandaşlarımızı davet ediyorum ” dedi.

Polis haftası sebebiyle hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek olup; 09 Nisan 2018 saat 14.00’de Şehit Polislerimizin kabir ziyareti,

10 Nisan 2018 saat 10.00’da  Polis Şehitliği ziyareti,

10 Nisan 2018 saat:11.00’de Şehit Hamdibey Meydanı çelenk sunumu,

10 Nisan Saat 2018 saat 12:30’da Bekir Efendi Camiinde Mevlüd-i Şerif ve şehitlerimizin hayrına ikramlar sunulacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu