TCG BOZCAADA KORVETİ EDREMİT AKÇAY LİMANI’NI ZİYARET ETTİ

Edremit ilçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle donanmaya bağlı Burak sınıfı korvet TCG Bozcaada Akçay Limanını ziyaret etti.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili P. Alb. Bedri Vural Er, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, şehit aileleri ve gazimiz ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Akçay Limanı’nda halkın ziyaretine açık olan TCG Bozcaada Gemisi  ziyaret ettiler.
Misafirlerle yapılan ziyaretten sonra şehit  aileleri ve gaziler onuruna gemide yemek ikram edildi. Kaymakamı Ali Sırmalı: ” 23 Nisan; egemenliğin millet iradesine geçtiği, Türk Milletinin kendi geleceğini belirlediği ve bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği Türk tarihinde en önemli dönüm noktalarının başında gelmektedir. Bu kapsamda bu anlamlı günde bizleri, şehit ailelerini ve gazilerimizi TCG Bozcaada Gemisinde ağırlayan yetkililere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günde ulusumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, vatan için millet için, kutsal saydığımız değerler için canlarını feda eden şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.
Daha sonra Kaymakam Sırmalı gemide ziyaret defterini imzaladı. Şehit aileleri de  protokol ile bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 Ziyaretçiler ve gemi personeli  hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından gemiden ayrıldılar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu