RESSAM ASİL ÖZGÜR VE ÖĞRENCİLERİNİN SERGİSİ AÇILDI

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi  sanatta 41. Yılını dolduran ünlü ressam Asil Özgür ve on bir öğrencisini ağırlıyor.

Seride Özgür’ün öğrencileri Ayşe D. Özenç, Ayşe Sezgin, Burcu Erim, Haşmet Demirbil, Kevser Kuruçeşmeli, Sevim Erdoğan, Nurgül Güldoğuş, Necmiye B. Halkalı, Nesrin Kocaoğlu, Meltem Ertürk ve Merve Derin’in çalışmaları yer alıyor.

Birbirinden farklı konularda işlenen resimler, Ayvalıklı sanatseverlerin beğenisine  sunuldu.

Sergi kokteyline Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yanı sıra İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer, CHP Balıkesir Milletvekili adayı Neşe Zengin ve bir çok sanatsever katıldı.

Serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek ve serginin Ayvalık’ta açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkan Rahmi Gençer, sergide eserleri üretenlerin büyük çoğunluğunun kadınlardan oluşmasının körfezin ne kadar çağdaş bir yer olduğunu gösterdiğini ifade etti. Gençer’’İnsanların görmek istediği doğanın ve denizin güzel yanlarını yansıttıkları için tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Teferiç Şenliklerimize sizi davet ediyorum.  Ayvalık’ımızabu şenlikler neticesinde çok misafir gelecek  ve bu vesileyle de sizin serginizi ziyaret edecek.

Serginin oluşmasında emeği geçen Fotoğrafçı Haşmet Demirbil’e de vesile olduğu için ona da ayrıca teşekkür eden Başkan Gençer, Haşmet Demirbil’in kendi ışığı Ayvalık’a katkıları olduğunu ve Zeytin Çekirdeklerine de fotoğraf eğitimi verdiğini anlattı.

Görüşlerini belirten Ressam Özgür, ‘’Sanatçıları ayakta tutan  sanatseverlerdir. Sayın Belediye Başkanımız da sanat dostu. Sadece salonu tahsis etmekle kalmadı. Maddi ve manevi destekleri için çok teşekkür ediyorum. ‘’dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu