ÖĞRENCİLER, İSTİKLAL MARŞI´NI GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR

Edremit ilçemizde öğrencilerin gelecekle arasında tarihi, milli ve manevi bir köprü kurabilmelerini sağlamak, istiklale olan bağlılıklarını pekiştirerek vatan millet, bayrak sevgisini ve saygısını geliştirmek amacıyla düzenlenen  12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen İstiklal Marşımızı Etkili ve Güzel Okuma Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

5-6-7-8 Mart tarihlerinde Birinci sınıflar, ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere toplamda 4 kategoride 79 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada 12 öğrenci kendi kategorisinde dereceye girerek, ödüllendirilmeye hak kazandı.

Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen İstiklal Marşımızı Etkili ve Güzel Okuma Yarışması Ödül Törenine; İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Müdürümüz Fehim Altun, okularımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan program yarışmada dereceye giren 12 öğrencinin İstiklal Marşını okumalarıyla devam etti.

Birinciliği paylaşan öğrenciler ödüllerini İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı’dan, İkinciliği paylaşan öğrencilerimiz ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’tan, Üçüncülüğü paylaşan öğrencilerimiz ise ödüllerini Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi Müdürü Hikmet Haşlak’tan aldılar.

Kendi Kategorilerinde 1. olan öğrencilerimiz;

Karagözoğlu İlkokulu öğrencisi Öykü Sena Gülçimen,

Üstek İlkokulu öğrencisi Osman Alp Taşkent,

Mektebim Ortaokulu öğrencisi Remzi Karan

Edremit Körfez Anadolu Lisesi öğrencisi Alperen Öncül.

Kendi Kategorilerinde 2. olan öğrencilerimiz;

Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrencisi Melis Karcı,

Salih Korkut Budaras İlkokulu öğrencisi Alperen Hırac,

Uğur Ortaokulları öğrencisi Ada Fitöz

Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Muslu.

Kendi Kategorilerinde 3. olan öğrencilerimiz;

Kızılkeçili İlkokulu öğrencisi Beril Karabulut,

Karagözoğlu İlkokulu öğrencisi Refik Celal Koç,

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Ali Enes Zeybek,

Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enes Özdemir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu