Naturel Sızma Zeytinyağı Uluslararası Tadım Eğitimi yapıldı.

Edremit Ticaret Odamız ve Edremit Ticaret Borsası iş birliği ile 12-13 Mayıs tarihlerinde Güre Ramada Otel’de düzenlenen Naturel Sızma Zeytinyağı Uluslararası Tadım Eğitimi sona erdi.

Uluslararası tadım eğitmenleri olan İsrail’den Ehud Soriano, Yunanistan’dan Manolis Salivaras, Birsen Can Pehlivan, Müge Nebioğlu ve Murat Küçükçakır liderliğindeki eğitime Odamız başkanı Coşkun Salon, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çifci, Genel Sekreter Recep Akgün, Edremit Ticaret Borsası Başkanı A.Tarkan Denizer, Genel Sekreter Servet Yerli, başta Edremit olmak üzere Ege Bölgesi’ndeki zeytinyağı üreticileri, Edremit Zeytinyağı markalarının temsilcileri ve zeytinyağı tadımı konusunda uzmanlaşmak isteyen zeytinyağı gönüllüleri katıldı.

Eğitimde başarılı olan kursiyerlere Edremit Ticaret Odası yetkilileri tarafından sertifikaları verildi.

Odamız Başkanı Coşkun Salon; “Verilen eğitimlerde doğru ve kaliteli zeytinyağının özellikleri katılımcılara anlatıldı ve uygulamalı olarak gösterildi. Edremit, zeytinci bir bölge, adını körfezden alan çok önemli bir çeşit olan Edremit(Ayvalık) zeytininin yetiştiği bir bölge. Günümüzde uluslararası birçok altın madalya almış bir çeşidin artık Türkiye ve dünya sektörüne kazanımı için bu çalışmanın altyapısını bu şekilde oluşturmuş olduk.” açıklamalarında bulundu.

Eğitimci Birsen Can Pehlivan ise; ”İlçemizin önemli bir ekonomik değeri olan zeytinyağının hak ettiği yere gelmesi, üreticilerimizin kazancının artması ve tüketicilerimizin de doğru üretilmiş gerçek zeytinyağına ulaşabilmeleri için 12-13 Mayıs tarihleri arasında Edremit Ticaret Odası ve Edremit Ticaret Borsası adına zeytinyağı tadım eğitimimizi düzenledik. Bu eğitimlerde zeytin üreticileri, tüketiciler, zeytinyağı fabrika sahipleri gibi çok geniş bir yelpazeye ulaşarak farkındalık yarattığımıza inanıyorum. Eğitimlerimiz sonunda damağı ve algısı kuvvetli kişileri seçerek katılım sertifikalarımızı verdik. İlerleyen dönemlerde Edremit Ticaret Odası ve Edremit Ticaret Borsası iş birliği ile kurulacak olan Edremit Tadım Paneli için bu eğitimlerin çok büyük bir adım olduğunu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu