MEZARDAN BABAM ÇIKSA HALKIN MALINI YEDİRTMEM

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Hakkında karalama kampanyasına dönüşen yayınlara karşı sert çıkan Başkan Kamil Saka, “Kim olursa olsun ister partilim olsun, ister kardeşim olsun, ister rahmetli babam mezardan çıkıp gelsin Edremit halkının mallarını kimseye yedirtmem” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Güre Mahallesi’ndeki Afrodit Termal Otel’de bölgede görev yapan yerel basın, haber ajansı ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Son günlerde kendisi ve belediye faaliyetleri hakkında karalama kampanyasına dönüşen yayınlar hakkında açıklamalarda bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel’in de katıldığı toplantıda Başkan Saka, öncelikle eşinin yaşadığı rahatsızlık nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulunan basın mensuplarına teşekkür etti.  Çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Saka, göreve geldiğinde altı belediyenin birleşmesi ile oluşan yeni belediye yönetimi yaklaşık 140 milyon lira borç ile devir aldıklarını, yapılandırmaları yapıp, borçları ödemeye başladıklarını ve ekonomik olarak düzlüğe çıkardıklarını ifade etti.

Başkan Saka şöyle konuştu:

HODRİ MEYDAN DİYENLERE GEREKLİ CEVABI VERECEĞİM

Sözlerime başlamadan önce eşimin rahatsızlığı konusunda, gönderdiğiniz geçmiş olsun mesajları dolayısıyla şahsım, eşim ve ailem adına geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ediyorum. Tabi şunu da söylemeden geçemeyeceğim, aramızda olmayan ama basın diye kendini adlandıran bazı soytarıların da yazmış olduğu bazı yazıları ve bana ‘hodri meydan’ dedikleri televizyon programındaki konuları 28 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde yapacak olduğumuz basın toplantısında gerekli şekilde de cevaplandıracağım. Hiç utanmadan, sıkılmadan ameliyat olan eşimin başında beklerken ‘Kamil Saka bütün beklentilere rağmen burada bulunmaktan korkarak kaçtı’ yazısını yazan soytarılara da gerekli cevabı vereceğim.

KAMU MENFAATİNİ PEŞKEŞ ÇEKMEYECEĞİM

Atatürk’ün kaldığı evin takası yerine birilerinin eşinin 37 metrekarelik arsayı takas yapsaydık bu yazılanların ve söylenenlerin hiçbirisi ne yazılırdı ne de söylenirdi. Kamil Başkan, Kamil baba olur çıkardı. Geçmiş dönemlerde Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi salonlarında açıklanan bazılarının not defterleri arasındaki o sarı zarflar bazılarına gitmekten kesildi. Sevgili Doğan Doğan’ın çocuğunu işe alsaydık bunların hiçbiri yazılmazdı. Gazete patronu sevgili İlhan Küçük, önce bazı şeylerin hesabını vermelidir. Elimde bir sözleşme var; Akçay Mahallesi Leman Akpınar Caddesi’nde mukim tapuda 517 ada 2 parselde diye başlayan, 5 yıl süre ile yüzde 18 KDV oranı dahil 8 bin TL’ye kiraya verilen bir yer. Bu bahsedilen yer sevgili İlhan Küçük’e verilmiş, sevgili Küçük buraya 250 metrekarenin üzerinde bir kafe yapmış, önüne 120 metrekare alana 10-12 arası sergi yeri açıp her bir sergi yerini sezonluk 10 ila 15 bin lira arası yıllarca kiraya vermiş. Yani kamunun hakkını sevgili Küçük cebine indirmeye alışmış, buna dur dediğimiz an sizden kötüsü yok. Ben kamuya ait olan bu tür rant getiren yerlerin, yine kamuya rant getirmesini sağlayacak her türlü tedbiri alacağım bundan sonra da almaya devam edeceğim. İster Küçük olsun ister büyük olsun, bunlar ne yazarsa yazsın umurumda olmaz yeter ki kamu menfaatini bunlara peşkeş çekmeyelim. Bu doğrultuda ben açıklıkla çizdiğimiz yolda yürümeye devam etme konusunda sadece Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri de değil, AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin de büyük desteğiyle bütün bir meclis olarak Edremit’te kamu hakkını kimseye yedirmeme konusunda kararlıyız, süremiz bitene kadar da buna devam edeceğiz. Bu arkadaşımız bununla da yetinmemiş elimdeki bir diğer yazıda; muhteviyatı reklam hizmeti ve abonelik bedeli olan ek 2’de sureti bulunan 5 adet fatura düzenlemiş ve aynı gün içerisinde kiracının 31.05.2011 tarihinden itibaren doğan kira borçlarının 12 bin TL’lik kısmını reklam bedeli olarak ED-BEL’den tahsis etmiş. Ne dersiniz arkadaşlar buna devam edelim mi?, Edremit’te çalışan basın veya diğer herhangi bir sektörde Edremit’in ekmeğini yiyen insanlar olarak bu tür şeylere devam edelim mi ne dersiniz. Devam etmediğimiz için de akşamları 3-4 tane adam toplanıyor şimdi birbirleriyle de kavga etmeye başladılar. Arkadaşlarımız saymış ilk programda 367 kez Kamil Saka kelimesini kullanmışlar. CHP’ye düşman değiliz diyorlar, bu CHP’li belediyede bulamadıklarını diğer CHP’li belediyede bulabilir miyiz umudu taşıdıkları için. Ama Kamil Saka’da bulamadıklarını hiçbir zaman bulamayacaklarını bildikleri için de Kamil Saka’ya düşman olacaklar.

MEZARDAN BABAM ÇIKSA ÖDEMEM

Sevgili Mustafa Karakaşlar, Belediye Başkanı olduktan bir müddet sonra geldi bana ‘bir fatura var başkanım’ diye, ilgili personelime götür baksın dedim. Sonra fatura önüme geldi 27 bin lira. 20 bin lirası festival çekim ücreti,  7 bin lirası da Gürespor maç yayını ücreti ve bunu benden ödememi istiyor. Kim olursa olsun ister partimin ilçe başkanı olsun, ister kardeşim olsun, ister rahmetli babam mezardan çıkıp gelsin bana bu parayı kimse ödetemez. Bir defa festivalin çekimi ve yayınlanması için bizden izin alınması gerekir. İkincisi Gürespor ayrı bir tüzel kişilik Edremit Belediyesi apayrı bir tüzel kişilik. Üçüncüsü kulüpler televizyon yayınlarından elde ettikleri parayla ayakta dururlar. Bu beyefendi hem onu çekmiş izinsiz yayınlamış hem de bundan ücret istiyor. Tabi gerekli cevabı gördüğü için de Kamil Saka şimdi vizyonsuz, misyonsuz, Edremit’in başına hasbelkader gelmiş ama koltuğu ona büyük gelen bir adam diyor.

BİR TORBA ÇİMENTO ALAMAYAN BELEDİYEDEN BALIKESİR’İN EN GÜÇLÜ BELEDİYESİNE

Evet büyük geliyor koltuk, büyük geldiği için yaklaşık eski parayla 140 trilyon yani 140 milyon TL borçla devraldığımız 6 tane belediyeyi 3 yıl içerisinde birleştirip tek bir belediye haline getirdik. Borçların yapılandırmasını ve tasfiyesini sağladık. Sevgili Doğan Doğan’ın söylediği gibi de Edremit’i, Balıkesir’in ekonomisi en güçlü belediyesi haline getirdik. Balıkesir’de ekonomisi en güçlü belediye olduğu halde neden gerekli hizmet yapılmıyor diyor. Belediyeyi ilk aldığımızda Edremit Belediyesi o kadar düzgündü ki! hiçbir esnafımız bir torba çimento, bir kilo çivi vermiyordu. Sevgili Başkan Yardımcım Mehmet Ertaş çok iyi bilir o günleri beraber yaşadık. Edremit’te bir tane,  Altınoluk’ta bir tane, Zeytinli bölgesinde bir tane olmak üzere 3 tane inşaat malzemesi satan dükkandan kendi kişisel hesabıma onar bin liralık açık hesap açtırdım. Aldığımız çimento, çivi gibi malzemeleri oralardan alarak ilk günlerde çarkı döndürdük. Allah’a şükür bugün hakikaten Balıkesir’de en güçlü ekonomiye sahip bir belediye haline geldik. Bu gelişimizin en önemli etkenlerinden biri bu tür fuzuli masrafları olduğu kadar kıstık. Belediyede önce tasarruf dedik, çünkü tasarruf yapmazsanız ne kadar gelir elde ederseniz edin ne yaparsanız yapın güçlü hale gelme şansınız yok. Mutlaka önce belli fuzuli masraflardan tasarruf edip, ondan sonra yatırıma yöneleceksiniz.

TARİHE SAHİP ÇIKIYORUZ, 4 ÖNEMLİ ÖNEMLİ PROJE İHALEYE ÇIKIYOR

Edremit Belediyesi ilk defa bu yıl yavaş yavaş yatırıma yönelmeye başladı. Önümüzdeki günlerde 3-4 tane bizce çok önemli ihaleler var. Bunlardan bir tanesi Atatürk’ün Edremit’e geldiğinde kaldığı ev. Burası Edremit için önemli bir proje olacak, burada Edremit’e gelen önemli misafirlerimiz Edremit’in önemli değerleri olduğunu görecekler. Yine Edremit’in sembol binalarından bir tanesi olan Hacı Kabakçılar Konağı’nı da belediyemiz mülkiyetine geçirdik. Onun da önümüzdeki günlerde restorasyon ihalesi yapılacak. Yine Altınoluk’ta Kuyudere Meydan projesinin ihalesi var ve eski adıyla Olive City’de planladığımız yeni kültür merkezimizin ihalesi yapılacak.

PAYLAŞIMI ÖN PLANDA TUTUYORUM

Kültür merkezine bütün dünyaca benimsenecek bir ismi kamuoyu ile birlikte beraberce paylaşıp bir isim bulmalıyız. Çünkü ne kadar yayarsak, tabandan ne kadar veri alırsak o kadar daha doğruyu bulacağımıza inanıyorum. Ben paylaşımı ön planda tutarım bu zavallıların söylediği gibi megalomaniye girsem benim dediğim budur, bu şekilde yapılacak der geçerim. Paylaşımı ön planda tuttuğum için de Belediye Başkanlığı’na seçildiğim ilk günden itibaren her ay meclis toplantılarından önce mutlaka 47 tane mahallemizin muhtarıyla birlikte toplantı düzenlerim. Önemli konularda yaklaşık 100’ün üzerindeki sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla toplantılar düzenlerim. Müdürlerimle de toplantılar düzenler, meclis toplantılarına kendi parti grubumda parti yönetimi, seçilmiş ve seçilememiş meclis üyesi adayı arkadaşlarımızla toplantılardan sonra ancak meclis toplantılarına geçerim. Meclis toplantılarında da dikkat ederseniz, mümkün olduğu kadar komisyonlardan gelen tekliflerin değiştirilmeden kabulü yönünde ağırlığımı koymaya çalışırım. Çünkü komisyonlardaki arkadaşlarımıza benim güvenim tamdır. Güvenim tam olduğu için de onların aldığı kararların doğru olduğuna inanır ve o doğrultuda hareket ederim. Bunların içinde Atatürk Evi’nin istimlakı da belediye meclisimize katılan tüm grupların oy birliğiyle almış olduğu bir kararla yapılmıştır. Bir de maşat suyu diye bir şey çıkardılar ortaya. 10 milyon lira gelir yani eski parayla 10 trilyon gelir getiriyormuş. Ben araştırdım baktım, itfaiye deposu doldurmaktan başka hiçbir işe yaramamış bu su. 10 milyon lira gelir getiriyorsa eğer ve şunu da söyleyeyim Sayın Karakaşlar bizim orta refüjlerde yaptığımız peyzaj çalışmalarının sulaması için çıkardığımız artezyenleri şikayet ettiği gibi DSİ’ye şikayet etmeyecekse. Maalesef bu arkadaşımız DSİ’ye burada kaçak su çıkarıyorlar bu su da BASKİ zarara uğruyor, devlet zarara uğruyor bu zararın giderilmesi için Kamil Saka adına gerekli cezai işlemin yapılması diye utanmadan sıkılmadan dilekçe vermiş. O dilekçeleri vermeyecekse ben ona bir maşat suyu çıkarayım, 10 milyon liraya satsın yıllık 1 milyonunu belediyeye versin 9’u ona kalsın. Hiç değilse onun bunun yanında kendini parçalamaktan kurtulur. Bu tür yayınlarla, problemlerle yıpratacaklarını sanıyorlar. Ben sevgili Doğan Doğan’a, sevgili İlhan Küçük’e, sevgili Mustafa Karakaşlar’a hepsine şunu söylüyorum;  Geçen programda söyledikleri gibi ‘hodri meydan’ dedikleri halkın huzurunda, Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde 28 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de buyursunlar her birine gerekli bilgileri verelim.

YALANLARIN BEDELİNİ ÖDETECEĞİM

Söyledikleri yalanların bedelini de kendilerine ödeteceğim. Hasan Arslan’ı bitir dedi diye bir yalanı söylüyorsan, halkın huzurunda bu yalanı söylüyorsan bunun bedelini de ödeyeceksin. Ha sen diyorsan ki belediyenin personeli kağıt peçetenin içinde para alıyor bunu ispat etmek mecburiyetindesin. Sevgili Doğan Doğan’a kim alıyorsa dedim ki hemen ismini ver, gerek adli gerekse idari işlemi başlatayım benim görevim budur. Neden benim çalışan bin kişilik personelim bu suçlamanın altında kalsın, ha bunu söylüyorsan karşılığını göreceksin. Ben söyleyeceklerimin büyük bölümünü Cumartesi akşamına saklıyorum, eğer arkadaşlarımızda katılabilirlerse birazcık sözlerinin arkasında dururlarsa katılabilirlerse orada gerekli cevabı vermek üzere saklamak istiyorum.

GÜRE’Yİ TERMAL TURİZM MERKEZİ YAPTIK

Bir tek şey söylemek istiyorum, geçtiğimiz günlerde Yargıtay Başkanlar Kurulu Edremit’te toplandı. Nerede toplandı? Edremit’te. Edremit Belediye’sine ait bir otelde toplandı. Vizyon ve misyon taşımadığımız için! biz 1993 yılında Edremit’in bir mahallesi olan Güre’yi termal turizm merkezi olarak Bakanlar Kurulu kararıyla ilan ettirdik. Bu vizyon ve misyonu taşımadığımız için! bugün bu termal turistik tesislerde yaklaşık bin 500 kişi çalışıyor ve bu vizyon ve misyonu taşımadığımız için de termal tesislerden bar, pavyon vergisi alıyoruz! Hakikaten devlet yönetmekle, sokakta laf yapmanın arasında çok büyük fark var. Devleti yönetiyorsanız, devletin kurum ve kuruluşlarının kararına uymak mecburiyetindesiniz.

 

SAYIŞTAY’DAN TEŞEKKÜR ALDIK

Eğlence vergisi çıktığı günden bu yana alınıyor, ama geçen yıl belediyemizin Sayıştay denetiminde çok uzun yıllar sonra ilk defa Edremit Belediyesi Sayıştay’dan teşekkür aldı. Ama bunun içindeki ufak denkliklerden birisi de eğlence vergisi alınmaması konusunda belediyenin tutumu gözlenmiş olup, bundan sonra eğlence vergisinin alınması diye Sayıştay denetçilerinin raporu olduğu için bu eğlence vergisi alınması konusunda bir yola girdik. Kamil Saka’nın bar, pavyon vergisi dendi çıktı. Herhalde arkadaşlarımız bar ve pavyonlardan reklam toplayabilme adına oralarda baya ciddi bir şekilde çalışıyorlar ki pavyoncuların şikayetlerini iki saatlik televizyon programında yaklaşık yarım saatten fazla anlattılar. Onlar devam etsinler biz kendi yolumuza devam edeceğiz, ama şunu da açıklıkla söylüyorum yalanlarının karşısına her birine belgeyle cevabı, gerekli açıklamaları 28 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de de Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde toplanarak vereceğiz. Ayrıca yarın başlayacak EMITT fuarının da Edremit adına hayırlı olmasını diliyorum. Turizm konusunda Edremit yine aktif bir şekilde faaliyet gösterecek. Önümüzdeki yıllarda da bunu daha da ileriye taşıyarak Edremit’i bir turizm merkezi olma konusunda da önemli mesafelere taşıyacağımıza inanıyorum. Ülkemizin şu an içinde bulunduğu durumdan da bir an önce kazasız belasız çıkması ve ülke adına hayırlı olan neticeye ulaşacağımıza inanıyorum.

CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel’de yaptığı konuşmada şöyle dedi;

Ben belediyedeki görevimde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı olmadan önce üstlendim hala da sürdürüyorum, sürdürmeye de devam edeceğim. Arkadaşların anlamadığı bir şey var. Bizim belediyeyle olan ilişkimiz avukat ve müvekkil ilişkisidir. Ben ne belediyenin memuruyum ne de Belediye Başkanı benim sicil amirimdir. Kaldı ki yaş itibariyle de 65 yaşını geçtiğim için memur olmam zaten yasal olarak mümkün değil. Vekil ve müvekkil ilişkisinde müvekkil eğer sizden memnunsa    siz avukatlığınızı sürdürürsünüz, müvekkil sizden memnun değilse sizi azleder.

FETÖ İLE MÜCADELEYE İKİ YIL ÖNCE BAŞLADIK; AKP’Lİ BOZBEY ZAMANINDA VERİLEN YERLERİ GERİ ALACAĞIZ

Bir diğer konu pek gündeme getirmek istemiyorlar ama, biz FETÖ ile mücadeleye bundan 2 yıl önce başladık. Yunus Bozbey zamanında alınan bir meclis kararı ile belediyeye ait 94 dönümlük bir arazi Hizmet Vakfı’na verilmiş karşılığında da 4 tane parça parça arsa alınmış. Biz bu verilen yerlerle alınan yerlerin değer tespitini yaptırdık. Verilen yer 13 milyon 889 bin lira değerinde, alınan yerlerden ise bir tanesi 212 bin lira,  bir tanesi 289 bin lira, bir tanesi 84 bin lira,  bir tanesi 100 bin lira değerinde. Kamulaştırma kanunu yanlış hatırlamıyorsam 26’ncı maddesi, bu tür takas yoluyla kamulaştırmalar olasıdır ancak takas yoluyla yapılan bu kamulaştırmalarda asıl olan alınanla verilen arasında artı eksi yüzde 20 oranının gözetilmesi gerekir. Yani 100 liralık bir mal veriyorsanız, 120 liralık veya 80 liralık bir mal alabilirsiniz ama burada yaklaşık 800 bin liralık bir mal karşılığı 13 milyon 889 bin liralık bir mal verilmiş. Bununla ilgili olarak Yunus Bozbey zamanındaki Edremit Belediyesi meclis kararıyla FETÖ’cülere verilen o yerle ilgili kararı iptal ettirdik. Meclis bu kararı iptal etti, Hizmet Vakfı da bu kararın iptali için İdare Mahkemesi’ne gitti. İdare Mahkemesi konuyu inceledi, meclis kararını doğru buldu ve şimdi bu yerler meclis kararı gereği dayanaktan yoksun bir durumda. Ne yazık ki o dönemde bu yerlerin mülkiyetleri karşılıklı olarak intikal ettirilmiş, bir tapu iptal davası açmak gerekir. Tapu iptal davası açabilmek için aşağı yukarı 14 milyon liralık bir değerin tapu iptal davasını açmak için mahkeme harcı olarak 350 bin liralık bir harç söz konusuydu. AKP Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü CHP zihniyeti diyor, işte CHP zihniyeti budur. Biz idareyi yani gerek Belediye Başkanlığı’nı gerekse 15 Temmuz’dan sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilen bu yerleri sulh yoluyla geri almak istiyoruz. Biz davayı açarız, bu parayı da yatırırız, karşılığında da Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu parayı geri alırız ama hem süreç uzar hem de idarenin mahkemeye harç nedeniyle bir zararı söz konusu olur. Bu zararı önlemek için Sayın Başkan ile beraber geçenlerde Balıkesir’e gittik. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bölge müdürü ile görüştük, kendisine durumu izah ettik ve bir yazıyla da bunun sulh yoluyla düzenlenmesi için başvuruda bulunduk. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün kararına bağlı, eğer hayır biz bu yerleri bu şekilde vermek istemiyoruz derlerse biz bu yerlerle ilgili bir tapu tescil davası açacağız. Edremit’in olan bu yeri o FETÖ’cü örgütten geri alacağız. İşte CHP zihniyeti budur; idareyi zarara uğratmamak ve en kestirme yoldan bu yerleri geri almak.

ATATÜRK’ÜN EVİ KONUSU

Bir diğer konu Atatürk’ün kaldığı kesin olan bir yerle ilgili çıkarılan bir takım söylentiler. Öncelikle Biz incelemeden herhangi bir adım atmıyoruz. Elimizden geldiğince atılacak adımları yasal bir dayanağa oturtmaya çalışıyoruz. Çünkü muhalefet belediyesi olmanın sonucunun ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu yerle ilgili üç tane kaynak var; bir tanesi Özer Şahingiray’ın derlediği ‘Atatürk’ün Nöbet Defteri’ isimli Atatürk’ün günlüklerinden oluşan bir kaynak. Bu kitabın 220’nci sayfasında Atatürk’ün Ayvalık’tan sonra 1934 senesinde Edremit’e geldiğini not olarak kaynak bize gösteriyor. Diğeri  ‘Adramytteion’dan Efeler Diyarı Edremit’e’ adlı Zekeriya Özdemir’in yazmış olduğu kitapta açık açık Atatürk’ün burada kaldığı söyleniyor. Bir başka kaynakta da Atatürk’ün o evden çıkarken çekilmiş fotoğrafı var ve Atatürk’ün o evde kaldığını gösteren bir belge daha var. Söylendiği gibi Atatürk buraya uğramadı söylentileri asılsızdır, bu kaynaklara dayanarak Atatürk’ün orada kaldığı kesinleşmiştir. Az önce sözünü ettiğim gibi bu arkadaşlar daha önce Yunus Bozbey zamanında tamamen usule yasaya aykırı olarak verilen o 94 dönümlük yerin hiç hesabını yapmazlar ama burayla ilgili olarak da olmadık şeyleri söylerler. Ayrıca az önce söylediğim konuda değer tespiti yapılırken çeşitli yerlerden bilgiler alınıyor; Ticaret Odası, emlakçılar vb. kurum kuruluşlardan alınan yerle ilgili olarak 700 lira ile 1400 lira arasında bir değer tespiti yapılmış verilen yerle ilgili olarak da metrekaresi 560 lira ile 1400 lira arasında bir değer tespiti yapılmış ve üç aşağı beş yukarı ortalaması alınmış. 880 lira 20 kuruş ile metrekaresi hesaplanmış 351 bin 991 lira karşılığında, 352 bin 600 liralık bir takas yapılmış. Alınan yer 400 metrekare civarında, verilen yer de 430 metrekare. Verilen yerin çekme mesafelerinden sonra net olarak kalan inşaat alanı 218-220 metrekare dendiği gibi çok büyük alanlar verilmiş değil. Onların söylediği gibi 16 daire yok, sadece 4 kata 8 tane daireye ruhsat verilmiş, burada herhangi bir rant söz konusu olamaz. Zaten bizim yönetimlerimizde böylesine bir rantiye zihniyeti hiçbir şekilde yer almaz. Kaldı ki Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün anısını yaşatacak böylesi bir yerin Edremit’e kazandırılması başlı başına bir olaydır buna neden karşı çıkarlar, bunu neden benimsemezler. Ben burada Atatürk karşıtı bir zihniyetin tezahürünü görüyorum, bunun ötesinde de herhangi bir şey olamaz.

Ayrıca yapılan o yayınların arkasında ne olduğunu çok iyi biliyoruz. O yayınlar meclisten apar topar geçirilen o anayasa değişikliğinin toplumda tartışılmasını engellemek, gündemi başka yerlere saptırmak için oturup düzenlenmiş bir tezgahın ürünüdür. Ne yaparlarsa yapsınlar biz o anayasa değişikliğini Edremit kamuoyunda sonuna kadar tartışacağız. Bunu da yapmaya Sayın Murat Karayalçın ile başladık. Devamında Uğur Mumcu’yu anmak üzere Sayın Uğur Dündar bizi şereflendirdi. Şimdi de 27 Aralık Cuma akşamı da 3 milletvekilimizin katıldığı bir panelimiz var. Çizeceğimiz bir rota ile o çarpık anayasa değişikliğini Türkiye’nin düzenini alt üst edecek olan o anayasa değişikliğini hayır ile cevaplamak için elimizden geleni yapacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu