Mehmet Ertaş, Ata Tohumu Fidanlığında emekçiler ile bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Belediye Başkan Adayı Mehmet Ertaş, bu sabah ilk programını Edremit Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün Çıkrıkçı’da bulunan Ata Tohum Yetiştiriciliği Merkezinde Ziraat Mühendisleri, Şef ve müdürlük personeli ile bir araya geldi.

52a26607 ab0b 498e a4b3 d0597c08db29 |


Edremit Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Taner Akıncı Mehmet Ertaş’ı fidanlığı gezdirdi. Belediye’de çalışan emekçiler ve Ziraat Mühendisleri ile birlikte sohbet eşliğinde kahvaltı yapan Ertaş; fidanlık ortamını çok beğendiğini söyleyerek, çalışmalarında başarılar diledi.
Edremit Belediyesi’nde ki en önemli birimlerden biri olan Tarımsal Hizmetler Müdürlüğündeki çalışan Ziraat Mühendisinden, işçisine kadar herkes ile tek tek tokalaşan Mehmet Ertaş, kendisinin de bir çiftçi çocuğu olduğunu söyledi. Daha öncede Ziraat Odasında görev yaptığını hatırlatan Ertaş; Tarım ve tarımın önemini çok iyi bildiğini, Ata Tohumunun ve Ata tohum yetiştiriciliğinin gelecekte öneminin daha da artacağını ifade etti.

3e44462e 6875 4fc5 95ae 441642fb8e6e |


Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünde ata tohumundan kendi yetiştirdikleri yumurta patlıcanlardan reçel ikram eden Edremit Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Taner Akıncı, her ay mevsimine göre ata tohumlarından sebze ektiklerini, zeytin fidesinden tutun, kivi ve çeşitli meyve ağaçları yetiştirdiklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu