KURTULUŞ COŞKUSUNA CUMHUR İTTİFAKI DA KATILDI

Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü düzenlenen resmi törenle kutlanırken, törene, Cumhur İttifakı Edremit İlçe Başkanları, yöneticileri ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’nci yıldönümü programı, salgın tedbirleri kapsamında, az sayıda katılım ile Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kurtuluş töreni, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına sunulması ve ardından yapılan saygı duruşu ile okunan İstiklal Marşı ile başladı. Törene, Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı P. Albay Fuat Kara, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, gaziler, sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcileri, daire müdürleri ve az sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmanın ardından etkinlikler sona erdirilirken, törene, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Halil Görmen ile birlikte katılım sağlayan AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ekrem Umutlu da kısa bir açıklamada bulundu. Edremit ve Türkiye’nin tüm vatan toprakları için destansı bir kurtuluş mücadelesi veren tüm şehit ve gazileri yad eden başkan Umutlu, “Türk milleti, 98 yıl önce, vatanı, toprağı, namusu, şerefi için hangi duygulara sahip ise bu günde aynı duygular içerisindedir. Dış mihraklar Türk’ün gücünü ve mücadeleci, savaşçı ruhunu bizlerden daha iyi bilmektedir. Kurtuluş Savaşı günlerinde ülkemizin her cephesinde milletimiz, ordumuz ile tek yürek olmuş, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları komutasında gözlerini kırpmadan savaşmışlardır. Vatanı uğruna şehadet şerbeti içerek ebediyete intikal etmiş olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Tüm gazilerimizi ve halkımızı da yat ediyoruz. Biz AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı olarak her mecrada Edremit’in menfaatine olan her şeyin yanındayız. Haksızların, yolsuzlukların da dimdik vaziyette karşısındayız” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Edremit ortakları olan AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Ekrem Umutlu, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Halil Görmen ve Cumhur İttifakı Edremit Belediye Meclisi Gurubu mensupları, törenin ardından bir araya gelerek istişarede bulundu.