Körfezin Melekleri’ne 41 kez maşallah

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 3. Haftasında Bayraklı Belediyesi’ni konuk eden Edremit Belediyesi Gürespor rakibini 41 sayı farkla mağlup etti. Karşılaşmayı 86-45 kazanan Körfezin Melekleri ikinci galibiyetini aldı.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Waltiea Rolle’nin sayısı ile başladı. Konuk takım Gönül Atilla ile karşılık verdi. Ev sahibi Edremit ekibi Pelin Küçük ’ün turnikesi ile skoru 6-4 yaptı. Bayraklı Belediyesi Şirin’in 3 sayılık atışı ile skoru 6-7 yaptı ve ilk kez öne geçti. İzmir temsilcisi Gönül ve Pınar’ın sayıları ile skoru 6-12 yaptı.

Hande ve Waltiea Rolle ile sayılar bulan Edremit Belediyesi Gürespor, 12-12 eşitliği sağladı. Son bölümde Waltiea Rolle, Hande ve Betül’le üst üste sayılar bulan Edremit ekibi ilk periyodu 22-12 üstünlükle tamamladı.

İkinci periyotta da Waltiea Rolle ve Pelin’in sayılarıyla başlayan Körfezin Melekleri skoru 29-12’ye taşıdı. Konuk takımın bu periyottaki ilk sayısı Eyfel’den geldi ve skor 29-14 oldu. Edremit Belediyesi Gürespor, merve İnce’nin 3 sayılık atışlarıyla durumu 40-18 yaptı. Begüm’ün turnikesi ilk devrenin 46-21 olarak belirledi.

Edremit Belediyesi Gürespor, üçüncü periyota Waltiea Rolle’in sayısıyla başladı. Konuk takım, Eyfel ile karşılık verdi. Bayraklı Belediyesi’nde Pınar’ın turnikesi skoru 50-27 yaptı. Körfezin Melekleri, Hande’nin turnikesi ile skoru 56-27 yaptı. Betül ve Hande’nin 3 sayılık atışlarıyla skor 2-29 oldu ve fark 33 sayıya çıktı. Karşılıklı sayılarla tamamlanan üçüncü periyot, Edremit Belediyesi Gürespor’un 66-33 üstünlüğü ile tamamlandı.

Final periyotu Betül’ün 3 sayılık atışlardan bulduğu isabetlerle başladı ve skor 76-35 oldu. Melek Bilge’nin sayıları skoru 79-36’ya taşıdı. Nuran Tutsak’ın turnikesi ile skor 83-38 oldu. Bayraklı Belediyesi’nde Duygu Kırsakal’ın sayısıyla tamamlanan karşılaşma Edremit Belediyesi Gürespor’un 86-45 üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılamayı Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka,  Edremit Belediyesi Gürespor Kulübü Başkanı Bayram Kayahan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, CHP Balıkesir İl Başkan Yardımcısı Süleyman Sırel, Edremit Belediye Meclis Üyesi Coşkun Taşkın, kulüp yöneticileri öğrenciler ve çok sayıda taraftar izledi.  

Maçı izlemeye gelen Edremit Ortaokulu ve Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulu öğrencileri maç öncesi sporculara çiçek verirken Gürespor’lu basketbolcularda maç sonu çocuklarla yakından ilgilenip fotoğraf çektirdiler. 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu