Körfezde yazdan kalma bir gün yaşandı

Edremit Körfezi’nde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıktığını gören vatandaşlar, haf sonu sahillere akın etti.

Yaklaşık 1 haftadır hava sıcaklıklarının 10 ila 0 derece arasında seyrettiği Edremit Körfezi’nde haf sonu sıcaklığın mevsim normallerinin üzerine çıkarak 22 dereceye kadar ulaşması, vatandaşların sahillere akın etmesine neden oldu. Dağ, deniz ve termal turizmin iç içe yaşandığı ve Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Havran ve Edremit ilçelerini kapsayan Edremit Körfezi, yazdan kalma bir gün yaşadı. Güneşli ve sıcak havayı gören binlerce kişi, hafta sonunun da fırsat bilerek sahillere gitti. Edremit’in Akçay, Zeytinli, Güre ve Altınoluk sahilleri, Burhaniye’nin Ören sahili ve Ayvalık’ın Cunda arası Sarımsaklı sahilleri insanlarla doldu. Çocuklar, gün boyu parklarda ve deniz kıyısında oynarken, büyükler de, bol bol sakin deniz manzaralı fotoğraflar çekti. Çok sayıda vatandaş ta, oltasını alarak dere ve deniz kıyılarından balık tutmaya çalıştı. Saatlerce oltalarının başında duran vatandaşlardan bazıları şanslıydı ve balık tutabildi.

Akçay sahilinde gün batımını bekleyen çok sayıda kişi, iskeleye çıkarak manzarayı izledi. Gün batımında birbirlerinin fotoğraflarını çekenlerin oluşturduğu görüntü, objektiflere doyumsuz sahneler verdi.

Yağışlarla gelen soğuk havanın ardından yazdan kalma bir gün yaşandığını ifade eden vatandaşlar, güzel bir hafta sonunun keyfini çıkarttıklarını söyledi. Vatandaşlar, “Çok güzel bir gün. Hava sıcak. Güneş harika. Sahile gelerek günümüzü burada geçirmek istedik. Gün batımını izleyip evimize döneceğiz” dedi.

Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit sahillerini dolduran binlerce vatandaş, havanın kararmasıyla birlikte sahilleri terk etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu