KISA SAÇLI BAYANLARIN YENİ TERCİHİ ERKEK BERBERLERİ

Edremit ilçesinde kısa saçlı bayanların yeni tercihi erkek kuaförleri olmaya başlarken, müşteriler de artık berber dükkanlarında bayanları görmeye alıştı.

7 yıldan beri kısa saç modelini benimseyen Edremit ilçesi sakinlerinden Pervin Bölükbaşı, bayan kuaförlerden daha iyi kısa saç modeli yapabildikleri düşüncesiyle erkek berberlerinde saçlarını kestirmeyi tercih etti. Yaklaşık 7 yıldır ilçe merkezindeki bir erkek berberine giderek saçlarını kestiren Bölükbaşı, bölgede kısa saç modelini benimseyen çok sayıda bayanın erkek berberleri ve erkek kuaförlerini tercih etmelerine ön ayak oldu.

Erkeklerin ilk zamanlar durumu yadırgadıklarını ve daha sonra alıştıklarını ve normal karşıladıklarını söyleyen Pervin Bölükbaşı, açıklamalar yaptı. Erkek berberlerin kısa saç şekillendirme konusunda profesyonel olduklarını ve isteyen her bayanın erkek berberlerine de gidebileceklerini söyleyen Bölükbaşı, “Ben 7 yıldır erkek berberlerinde saçlarımı kestiriyorum. Kısa saçlı bayanların da erkek berberlerine gitmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü bayan kuaförleri istediğim saç modelini yapamıyor. Fevzi beye teşekkür ediyorum. Berbere geldiğim zaman geneldi ilk olarak müşteriler şaşırıyor. Bir kadının berber dükkanında ne işi var diyorlar. Ama artık 7 yıldır bana burada alıştılar.

Berber Fevzi Songur ise, bir bayanı tıraş etmenin, bir erkekten farksız olduğunu söyleyerek, “İlk başta korkarak tıraş ettim. Ama sonrasında ikinci tıraşımızda alıştım ve 7 yıldan bu yana da ablamızı tıraş yapmaktan şeref duyuyorum. Bütün müşterilerimiz ablamıza alıştı. Bir erkek müşteriden farklı görmüyorlar. Çay, kahve ve sohbetlerimiz hep birlikte oluyor. Zaten iş yerimde seviyeli muhabbetler yapıldığı için hiçbir sorun çıkmadı yıllardır. Olumsuz bir tepki almamakla birlikte, müşterilerimizden olumlu tepkiler geliyor. Nasıl, uzun saçlı erkekler bayan kuaförlerini tercih ediyorlar ise, kısa saçlı bayanlar da erkek berberlerini ve erkek kuaförlerini tercih edebilirler” diye konuştu.

Yıllardır gittiği berber dükkanında bir bayan ile yan yana tıraş olmaktan dolayı bir rahatsızlık yaşamadığını söyleyen müşteriler ise, isteyen tüm bayanların çekinmeden erkek berberlerine de gidebileceklerini ifade etti.

İlçe merkezinde, diğer bazı berber dükkanlarının da kısa saçlı bayan müşterileri olmaya başladığı öğrenildi.

berber-1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu