KAYMAKAM ÜNSAL, ‘GÖKTÜRK KARTALLARI’ İHA PROJESİNİ TANITTI

Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, TÜBİTAK Türkiye Liseler Arası İnsansız Hava Aracı (İHA) Projesi Yarışması ‘Sabit Kanat’ kategorisinde test uçuşu aşamasına geçmeyi hak kazanan 125 proje arasında, 52 projeden biri olan “Göktürk Kartalları” İHA projesini  Edremit Koca Seyit Havalimanında tanıttı.

 Edremit Koca Seyit Havalimanında test uçuşu gerçekleştirilen “Göktürk Kartalları” İHA projesi ile ilgili bilgiler paylaşan Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal: “TÜBİTAK Türkiye Liseler Arası İnsansız Hava Aracı (İHA) Projesi Yarışması ‘Sabit Kanat’ kategorisinde test uçuşu aşamasına geçmeyi hak kazanan ve büyük bir başarıya imza atarak, 52 projeden biri olan “Göktürk Kartalları” İHA projemiz ön elemeleri geçerek, Balıkesir ilimizi temsilen TEKNOFEST Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmasının mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Edremit Anadolu Lisemiz öğretmenleri; Matematik Öğretmeni Mehmet Keskin ve İngilizce Öğretmeni Tolga Arslan koordinatörlüğünde ve öğrencilerimiz; Mehmet Yüksel, Meltem Kuzey, Hüseyin Barış Özçelik, Tahir Çebi ve Melih Kaan İnceçayır  tarafından hazırlanan  TEKNOFEST’e Balıkesir’den davet edilen tek proje olan “Göktürk Kartalları” projesi ilçemiz ve ilimiz  adına gurur verici  bir projedir.

Bu ülkenin geleceği için daima yüksekleri hedefleyen Türk gençleri ile ilgili her gün yeni bir başarı haberiyle karşılaşıyoruz. Ne mutlu ki bu kez de bu başarı öyküsü pırıl gençlerimizin olduğu Edremit’imizden geldi. Sadece Edremitimize değil, ilçemize daha yeni atanan bana da bir hoşgeldin hediyesi gibi oldu. Sevgili öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Teknolojiye odaklanarak araştıran, üreten ve ilçemizin adını duyuran, başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm proje ekibine canı gönülden tebrik ediyorum. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali  Türkiye finallerinde ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edebilmeleri adına Kaymakamlığımız ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Öğretmen ve öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi. Koca Seyit Havalimanında gerçekleştirilen test uçuşuna; Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek, Edremit Anadolu Lisesi öğretmenleri; Mehmet Keskin, Tolga Arslan, öğrenciler; Mehmet Yüksel, Meltem Kuzey, Hüseyin Barış Özçelik, Tahir Çebi ve Melih Kaan İnceçayır  katıldı.