KAYMAKAM TURGAY EĞİTİMCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

2020-2021 Eğitim öğretim yılı sene başı okul/kurum müdürleri toplantısı Kaymakam Turgay Ünsal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2020-2021 eğitim öğretim yılı sene başı olağan okul/kurum müdürleri toplantısı yapıldı. Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek, Edremit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Can, Talip Karpınar ve Halil Başaran toplantıda okul/kurum yöneticileriyle bir araya geldiler. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda Edremit’in eğitimdeki mevcut durumu değerlendirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek, okulların yüz yüze eğitim hizmetini en sağlıklı koşullarda verilebilmesi için yapılacak iş ve işlemler ve alınacak önlemler konusunda okul/kurum yöneticilerini bilgilendirdi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Can, Talip Karpınar ve Halil Başaran’ın da söz aldığı toplantıda ilçemizde eğitim öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Tüm tedbirlerin alındığı toplantıya ilçemizdeki görevine yeni başlayan Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal da katıldı. Eğitimin ülkemizin geleceğinde önemli rol oynadığını belirten Kaymakam Turgay Ünsal, salgınla mücadelede halk sağlığı ve öğrencilerin güvenliği için herkesin teyakkuz hâlinde ve işbirliği içinde çalışması gerektiğini vurguladı.

Eğitim camiasının en önemli paydaşlarından olan ve pandemiyle mücadele sürecinde etkin rol oynayan İlçe Emniyet Müdürü Hasan Çınar ve İlçe Jandarma Komutanı Ömer Koç da toplantıya katılarak öğrencilerin güvenliği konusunda bilgilendirmeler yaptılar ve her zaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği hâlinde olacaklarını belirttiler.

Toplantı yeni eğitim öğretim yılının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde geçmesi dilekleriyle sona erdi.