KAYMAKAM SIRMALI’DAN HUZUREVİ SAKİNLERİNE İFTAR YEMEĞİ

Edremit Kaymakamlığı tarafından Edremit Kızılay Huzurevi Sakinlerine yönelik bir iftar programı tertip edildi.

Kaymakamlığımızca düzenlenen iftar yemeğine eşi Nuray Sırmalı ile birlikte katılan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı huzurevi sakinleriyle yakından ilgilenerek sohbet etti.
İftar yemeğinde konuşan Kaymakam Sırmalı; “Mübarek Ramazan ayının manevi atmosferinde yaşlılarımız ile bir araya gelerek, yalnızlıklarını unutturmak, moral ve motivasyonlarına katkı sağlamak adına bugün Edremit Kaymakamlığımız tarafından bir iftar yemeği tertip ettik. Birlik ve beraberliğimize katkıda bulunmak kapsamında bu iftar yemeğinde Huzurevi sakinlerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Geçmiş ile gelecek arasında adeta bir köprü görevi üstlenen yaşlılarımız, bizi biz yapan kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarılmasında en büyük etkendir. Yaşlılarımıza sahip çıkmak tarihimize sahip çıkmaktır. Biz de bu bakış açısıyla mübarek Ramazan ayında yaşlılarımızı yalnız bırakmayarak hürmet ve saygı göstermeye çalışıyoruz. Devletimiz, huzurevinde kalan büyüklerimizin hayatlarını kolayca, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri için her türlü imkanı sağlamaktadır. Bizler de sürekli onlarla bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Bizleri büyük fedakârlıklarla büyüterek bugünlere getiren, vatanımıza, milletimize uzun yıllar emek vermiş değerli büyüklerimizin hakları ödenmez” dedi.
Huzurevi sakinleri ise Kaymakam Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı’ya bu güzel bu güzel programdan ötürü teşekkürlerini sundular.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu