KAYMAKAM SIRMALI; ” ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİ MİLLETİMİZİN VE DEVLETİMİZİN EN KUTSAL EMANETLERİDİR “

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı, Balıkesir’in Edremit ilçesinde ikamet eden şehit ailelerini ziyaret etmeye devam ediyor.

İlk olarak Şehit Başçavuş İlyas Arslan’nın annesi Fatma Arslan’ı ziyaret eden Kaymakam Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı daha sonra, Şehit Polis Memuru Gökhan Kıncak’ın babası Raşit Kıncak ve annesini, Şehit Uzman Çvş. Aycan Özdil’in annesi Serpil Özdil’i ve  Şehit Uzm.Ç vş. Özcan Mutlu’nun babası Necmi Mutlu ve annesini ziyaret ettiler.

Ülkenin ve milletin birliği ve bekası için mücadele verirken toprağa düşen tüm şehitlere Allah’tan rahmet, geride kalanlarına ise sabırlar dileyen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “Vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerimizi ziyaret ederek yanlarında olmaya özen gösteriyoruz” dedi.

 Ülkemizin birlik ve beraberliğinin önemine değinen Kaymakam Sırmalı,  “Şehitlerimizin aileleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Aziz vatanın toprakları şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bugünlerimizi şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ailelerimizin sıkıntıları ve sorunları bizim sıkıntımız, bizim sorunlarımızdır. Devletimizin bütün kapıları şehit ailelerimize her zaman açıktır. Bizlerde, yalnızca özel günlerde değil her zaman şehit yakınları ve gazilerimizin yanındayız. Bu vesile ile vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımız sunuyorum” dedi.

Şehit aileleri de Kaymakam Sırmalı ve Eşi Nuray Sırmalı’nın ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyetleri dile getirerek teşekkürlerini sundular.