KAYMAKAM SIRMALI “KAZDAĞLARI BİZİM EN ÖNEMLİ DEĞERİMİZDİR”

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı Kazdağları Milli Parklar sınırında bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıya; Kaymakam Ali Sırmalı, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Kavak, Kazdağ Milli Parklar Şube Müdürü İlker Baldan, Milli Parkalar Şefi Yasin Özerhan, Orman Muhafaza Memuru İhsan Sönmez, Doyran Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Sakallı, Mehmet Alan Mahallesi Muhtarı Metin Aktaş, Tahtakuşlar Mahallesi Muhtarı Hasan Bozkurt, Arıtaşı Mahallesi Muhtarı Ali Yavuz Tumay, Kavlaklar Mahallesi Muhtarı Metin Ali Çamtepe, Tahtacı Türkmen Derneği  Başkanı Erdoğan Kar  katıldı.

Doğa Koruma Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü, Balıkesir İşletme Müdürlüğü tarafından Kazdağlarına yapılması planlanan sosyal donatılar için yer tespiti ile ilgili  görüş ve önerilerin görüşüldüğü toplantıda; açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “Edremit ilçemizin önemli değerleri arasında bulunan Kazdağlarımız; 21.463 hektarlık alanıyla, derin vadi ve kanyonların oluşturduğu biyolojik çeşitlilik ve fauna zenginliğiyle özellikle eko turizm açısından önemli bir potansiyeline sahiptir. 1993 yılında milli park olarak ilan edilen Kazdağlarımızda özellikle eko turizmin geliştirilmesi açısından çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda Kazdağlarının, milli parklar sınırı içerisinde kalan bölgesine koruma kullanma dengesi içerisinde sosyal donatılar yapılması ihtiyacıyla muhtarlarımızın görüş ve önerilerini almak için bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.

Edremit’te hem yerel hem de genel hizmetlere ilişkin sorunları belirlemek ve çözüme kavuşturmak amacıyla muhtarlarla sık sık toplantılar düzenlediğini ifade eden Kaymakam Sırmalı toplantıya katılan muhtarlara ve yetkililere teşekkür etti.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu