KANDEMİR’İN SULUBOYA RESİM SERGİSİ, AYVALIK ORHAN PEKER SANAT GALERİSİ’NDE AÇILDI

Adnan Kandemir’in Suluboya Resim Sergisi, 12 Haziran Salı günü Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergide sanatçıya ait 30 adet suluboya resmi görücüye çıktı.

Hızlı hareket etmeyi, sabırlı ve titiz çalışmayı isteyen, hata kabul etmeyen ve oldukça zor bir teknik olan suluboya tekniğini ‘Suyun özgürlüğü’ olarak tarif eden Adnan Kandemir, 6. kişisel sergisini Ayvalık’ta açtı.  Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’ndeki açılışa katılan Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, “Ayvalık renkleniyor. Bu sergi ile yeni bir renk geldi” dedi.

“SULU BOYA SUYUN ÖZGÜRCE AKIŞI”

2012 yılından bu yana suluboyaya ağırlık verdiğini belirten Adnan Kandemir,  “Sulu boya çalışıyorum, Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği mezunuyum. Orada bunun çalışmasını yaptım ama özel olarak sulu boyaya geçmem suyun özgürlüğünden kaynaklanıyor. Suyun özgürlüğünü ve çalışma sürecini çok seviyorum. Özel bir tema üzerinde yoğunlaşmıyorum. Fotoğrafik özelliklerde ama kendi yorum ve düşüncelerimi katarak doğa ve objeyi yorumluyorum. Birçoğu kendi çektiğim fotoğraflar ama fotoğrafın çok dışına çıkarak çok farklılaşıyor resimlerim. Suyun akışına bırakıyorum. Suyun özgürce akışından dolayı. Çok zor bir teknik bir şekilde hallettiğimi düşünüyorum ama daha yolun başındayım” dedi.

“AYVALIK’IN DOKUSUNU, BOZULMAMIŞLIĞINI SEVİYORUM”

Kandemir’in aralarında Cunda Pazar yerine ait bir resmin de yer aldığı ve büyük çoğunluğunu 2017 yılının çalışmalarının oluşturduğu sergi beğeni topladı.  Adnan Kandemir, “Ayvalık’ın dokusunu seviyorum, Ayvalık’ın bozulmamışlığını ve sosyal yapısını seviyorum. Eşim öğretmen, emekli olduktan sonra Ayvalık’a yerleşmeyi planlıyoruz. Küçükköy’ün sanatsal ortamında yer bulabilirsem Küçükköylü olmak istiyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu