İSKENDERUN MEKANİZE 39. PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞINDAN AYVALIK BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Ayvalık Belediyesi geçtiğimiz hafta Ayvalık halkı adına Zeytin Dalı harekâtındaki Mehmetçiğe iki ton zeytin tedarik ederek Hatay’a gönderdi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in önerisi ve belediye meclisinin desteği ile başlatılan Ayvalık’ta yaşayanların katkısı ile gerçekleştirilen desteğe, Kara Kuvvetleri Komutanlığı İskenderun Mekanize 39. Piyade Tuğay Komutanlığı’ndan  yanıt olarak Teşekkür Belgesi gönderildi.

Belgede Tugay Komutanı Tuğgeneral T. Erkan OLGAY ; ‘Ordumuz Türk birliğinin Türk kudret ve kabiliyetinin Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir.

Ülkemiz Suriye sınırında beliren terör odaklı yapılanmaları engellemek ve yurt güvenliğini uzun süreli sağlamak maksadıyla; yüce milletimizin iradesiyle 20 Ocak 2018 tarihinde ZEYTİN DALI HAKERATI başlatılmıştır.

Bu kapsamda harekatın başarılı olması için canlarını esirgemeden, mücadele eden kahraman Mehmetçiğimizin moral ve motivasyonu artırılması amacıyla yaptığınız destekler Türk Milleti ile onun emrinde olan Türk Ordusunun birlik ve beraberlik ruhuna katkıda bulunmuştur. Ordu Millet dayanışmasının güzel bir tezahürü olan harekata katılan personele destek verme düşünceniz son derece ulvi ve üstün bir amaca hizmet etmektedir. ‘ cümleleriyle katılarından dolayı Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu