İçişleri Bakanı Yerlikaya şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ı andı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 Haziran 2017’de teröristlerin saldırısı sonucu Batman’da şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı vefatının 6’ncı yılında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla andı.

AW910094 01 |
İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA, ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE YALÇIN’I ANDI (İHA/ANKARA-İHA) İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 Haziran 2017’de teröristlerin saldırısı sonucu Batman’da şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı vefatının 6’ncı yılında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla andı.


Bakan Yerlikaya paylaşımında, “’Mağusa Limanı limandır liman, aman aman. Beni öldürende yoktur din iman.’ Gazimağusa’nın adının geçtiği bu türküyü öyle yanık, öyle içten okuyordu Aybüke Yalçın kızımız. 6 yıl önce, 9 Haziran günü Batman Kozluk’ta o çok sevdiği öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra hain teröristlerce şehit edildi. Henüz 22’sindeydi. Aziz hatırası unutulmayacak. Bilinsin ki, terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek. Şenay Aybüke öğretmenime Allah’tan rahmet diliyorum. Makamı ali olsun” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu