HER KİTAP AYRI BİR DÜNYADIR

BENGİ Projesi kapsamında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Şehit Öğretmenler İlkokulu’nu ziyaret ederek, kitap okuma etkinliğine katıldılar. Öğrenciler, öğretmenler ile gerçekleştirilen okuma etkinliğinin ardından, öğrencilere kitaplar hediye edildi.
Kaymakam Ali Sırmalı, erken yaşlarda çocuklara kitap okuma bilincinin kazandırılmasının altını çizerek, öğrencilere bu alışkanlığı kazandırmak için velilerin de destek verdiği kitap okuma etkinliklerinin çok önemli olduğunu kaydetti.
Kaymakam Ali Sırmalı, “Sevgili öğrenciler, her kitap ayrı bir dünyadır. Sizler, kitap okuyarak farklı dünyaları keşfedebilirsiniz. Buda yeteneklerinizin gelişmesine katkı sunacaktır. Kitap okuma alışkanlığını sizlere erken yaşlarda kazandırarak, kitaplarla dost olmanızı istiyoruz. Ülkemizin gerçekten okuyan bir gelecek nesile ihtiyacı var’’ dedi. Öğrencilere geleceğe dair hedeflerinin neler olduğunu soran Kaymakam Ali Sırmalı, “Bu hedeflere ulaşabilmeniz için bol bol kitap okumanız  ve çok çalışmanız gerekiyor’’ şeklinde konuştu.
Öğrencilerle gerçekleştirilen sohbetten sonra, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Okul Müdürü Hanifi Yaman’dan bilgi alarak, öğretmenler odasına geçtiler. Öğretmenlerle BENGİ Projesi’nin okulda yürütülmesi ve öğrencilerin eğitim-öğretim durumu üzerine görüşüldü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu