HAVRAN’DA DEVE GÜREŞLERİ

Balıkesir’in Havran ilçesinde ilçe belediyesi ve Havran Deveciler Derneği tarafından ortaklaşa Çanakkale Kahramanı Seyit Çabuk (Seyit onbaşı) anısına düzenlenen güreşlerlere 130 deve katıldı.
Havran Güreş Arenası’nda Havranlı Seyit Onbaşı Çanakkale kahramanı Seyit Çabuk anısına gerçekleşen ve yaklaşık 8 bin kişinin izlediği güreşlerde  bazı develerin de rakiplerinden ayrılmak istememesi nedeniyle heyecanlı anlar yaşandı.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün geleneksel olarak düzenlediğimiz deve güreşlerinin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Havran Belediyesi olarak böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktayız. Gerçekten hava çok güzel. Deve güreşleri de çok güzel geçiyor. Ancak Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen tüm askerlerimize hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizin de bir an önce iyileşmesini dileyerek acil şifalar sunuyorum. Havran denince akla Seyit onbaşının memleketi geliyor. Biz Seyit onbaşının adına düzenli olarak hem yağlı güreşlerimizi, hem deve güreşlerimizi büyük bir organizasyonla gerçekleştiriyoruz. Bugünde çok kalabalık bir ortam var. binlerce insan Havran’da, binlerce güreşsever Havran’da deve güreşlerimizi seyrediyor” dedi.