HAMİYYET FERUDUN SÖZEN İLKOKULU, ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA ALMANYA’DA.

Non Formal Eğitim ile Oyun Tabanlı Öğrenme Eğitimini ulusal düzeyde alan Edremit ilçesi Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu yönetici ve öğretmenleri, bu kez de uluslararası düzeyde eğitim almak amacıyla, Erasmus Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında Almanya-Weimar’da 6 gün yapılandırılmış kursa katılmak üzere gittiler.

14.076 € bütçesi bulununan projede hareketlilik kapsamında 22-29 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılan Almanya ziyareti, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, 6 öğretmen ve 2 idareci ile birlikte yapıldı. 2 Okul ziyaretinin olduğu teknik gezi ile gezi ekibi, eğitim teknikleri ile oyun tabanlı öğrenmeyi birleştirerek eğitimi; kalıcı, zevkli ve eğlenceli hale getirmek amacıyla geliştirilen proje hakkında bilgi sahibi oldular.

Yapılandırılmış kursta; Non formal eğitim metotları eğitimi oyunlaştırma sınıf içi etkinliklerde uygulama, oyunla ders içeriği ve materyal hazırlama grup ve laboratuvar çalışmaları yapıldı. Ayrıca uluslarası bir okul, bir Alman devlet okulu teknik gezi kapsamında ziyaret edildi ve Erfurt ‘da bulunan Buchenwald kampına kültürel ve tarihi gezi düzenlendi.