GÜRESPOR, ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ’Nİ DEVİRDİ

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde (TKBL), haftanın en önemli maçında Edremit Belediyesi Gürespor, kendi evinde Çankaya Üniversitesi’ni 82-78 mağlup ederek rakibine ilk yenilgisini tattırdı.

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 5’nci haftasında en kritik maç, Edremit Spor Salonu’nda oynandı. Edremit Belediyesi Gürespor, evinde konuk ettiği ve grubun güçlü ekiplerinden Çankaya Üniversitesi’ni 82-78 mağlup ederek rakibine ilk yenilgisini tattırdı. Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmaya, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile Belediye Başkanı Kamil Saka’da izleyici olarak katıldı. Maç öncesinde taraftarlara Türk Bayrakları dağıtılırken, Gürespor’lu basketbolcular tarafından tribünlere taraftar atkıları atıldı.

Oldukça çekişmeli geçen mücadelenin ilk periyodunu ev sahibi Edremit Belediyesi Gürespor 20-19 önde kapatırken, soyunma odasına 42-39 ile önde giren taraf oldu. Üçüncü periyotu ise oyuna ortak olmak isteyen konuk Çankaya Üniversitesi 60-58 önde bitirdi. Son periyotta her iki takımında maçı kazanmak için yoğun performans sergilerken kazanan 82-78 ile Edremit Belediyesi Gürespor oldu.

Dördüncü galibiyetini alan Gürespor’da Nirra Fields 29 sayı, 7 ribaund, 6 asist ile yine müthiş oynarken, Betül Pehlivan 20 sayı, 3 ribaund, 2 asist ile dikkat çeken diğer isim oldu. Çankaya’da ise Mercedes Walker 24 sayı, 10 ribaund ile direnmeye çalışan isim olarak maçı bitirdi.

Maç sonunda, her iki takımın baş antrenörleri ve yıldız oyuncuları değerlendirmelerde bulundu. Çankaya Üniversitesi Takımı Baş Antrenörü Çağrı Özek, “Rakibimizi tebrik ediyoruz. Çok keyifli bir maç oldu. Her iki takın da iyi mücadele etti. Maçın sonlarında çok fazla top kayıpları yaptık” dedi.

Edremit Belediye Gürespor Takımı Baş Antrenörü Güray Kurtuluş ise, “İlk önce karşı takımı, iyi mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Böylesine sıkı bir maç olacağı belliydi. Oyuncularımın alınlarından öpüyorum. Biz çok iyi bir takımız. Bizi sene başında hesaba katmayanlar vardı. Bundan sonra görecekler ki, çok daha iyi bir Edremit Belediyesi Gürespor Takımı geliyor” diye konuştu.

gure-cankaya

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu