Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu’nun Olağan Toplantısı Çanakkale’de Yapıldı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu olağan toplantısı Çanakkale İl Özel İdaresi binasında gerçekleştirildi.
Dönem Başkanı Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Çanakkale Valisi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili İlhami Aktaş ile Yönetim Kurulu Üyeleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren ve Çanakkale Ticaret Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Dönemin açılış konuşmasında Vali Şıldak; yakın zamanda dünya ve ülke gündeminde önemli yer teşkil eden Covid-19 Pandemisinin iş ve çalışma hayatına yeni değişiklikler getirmesine ilişkin “Pandemi Sonrası Ekonomik ve Sosyal Değerlendirme Çalışması”nın yayınlanacağını belirtti.
Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programları, Balıkesir OSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi güdümlü projesi, Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Programlarına destek verileceğini ifade eden Vali Şıldak, e-ticaret ve ihracat, kurumsal yönetim,aile anayasasına geçiş, markalaşma, dijitalleşme eğitimleri hakkında gerekli çalışmalara başlanacağını belirtti. 
Turizm’in Geliştirilmesi Mali Destek Programı, Tarım ve Kırsal kalkınma alanında yapılan çalışmalar ve Yenilenebilir Enerji Mesleki Eğitim AB Projesi konularına da değinen Vali Şıldak yeni dönemin Balıkesir ve Çanakkale’mize  hayırlı olması temennisinde bulunarak yönetim kurulu toplantısını başlattı. 
Toplantı Çanakkale ve Balıkesir’de 2020 yılında yapılması planlanan yeni yatırım ve projeler, Güney Marmara Kalkınma Ajansı aracılığıyla gerçekleşen çalışmalar, uygulanmakta olan doğrudan faaliyet desteği, OSB  ve Teknoparklara teknik destek programı, güdümlü projeler,diğer mali destek programlarının uygulama süreçleri ve gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasıyla son buldu.