GÜNDOĞAN’DAN AFRİN’E MESAJ VAR ‘BİZ HAZIRIZ’

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile birlikte 1. Gündoğan Mahallesi’nde bulunan Semerkand Vakfı’nın BEYDER Temsilciliğinin açılışını gerçekleştirdi.

BEYDER Temsilciliği okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dualarla hizmete girdi. Açılış öncesinde konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “İlim ve irfan peşinde koşan gönül adamları hepinizi selamlıyorum. Belediye Başkanlarının yaptıkları projeler halkın beklentileri ile örtüşmesi lazım, örtüşmüyorsa kıymet etmiyor. Belediyecilik halk için yapılır, belediyecilik için yapılmaz. Bizler sizlere hizmetkârlık yapmaya geldik. Cumhurbaşkanımızda “Biz size hizmetkârlık yapmaya geldik” diyor. Temsilcilik bu mahallenin manevi dinanizmi olacak, çocuklarımız kötü alışkanlıktan kurtaracak, Allah sevdalısı Hz. Muhammed sevdalısı, kültürümüze ve inancımıza bağlı bizi biz yapan insanlar yetiştirecek. Burası bir mektep olacak, mahalleye ışık saçacak. Cenabı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. 15 Temmuz’da ülkemizi bölmek ve parçalamak istediler. O akşam Cumhurbaşkanımızın bir seslenişi ile halkımız darbeye dur dedi. Mehmetçiklerimiz nasıl Fırat kalkanı operasyonunu gerçekleştirdilerse Afrin’de de destan yazıyorlar. 1071 yılından bu yana vatan topraklarında şehitler tepesinde şehidimiz eksik olmadı. Biz ölümden korkmayan bir milletiz. 80 milyon vatandaşımız dualarında “Allah’ım bize de şehitliği nasip et” diyor. Biz birliğimizi ve beraberliğimizi daim ettiğimiz müddetçe dışarıdan gelen saldırıların tamamını püskürtürüz. Başımızda dünya lideri Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğu müddetçe Balıkesir onun arkasından yürümeye hazır” dedi.

Başkan Kafaoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Eğer Afrin’e yürümek gerekirse önce ben yürürüm sonra millet yürür” sözünü hatırlatarak Gündoğan halkında “Sizde Cumhurbaşkanımızın arkasında yürümeye hazır mısınız?” diye sordu mahalle halkı coşku içerisinde “Hazırız” diye haykırdı. Başkan Kafaoğlu bunun üzerine konuşmasını Tasallanma Yiğidim şiiri ile tamamladı.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı da “Ülkemizi kimse bölemeyecek, yıkamayacak. Prangalar tek tek kırılıyor. Dik duran liderimizin arkasında millet olarak biz dik durduğumuz müddetçe ülkemiz daha güçlü olacak. Milletiyle beraber yürüyen bir lider “Benim yürüdüğüm insanlar da milletiyle beraber yürüyecek” diyor” diye konuştu.

Dernek yöneticileri konuşmaların ardından katkı ve desteklerinden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman’a plaket takdim edildi.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu