GÖBELEZOĞLU ORTAOKULU’NDA KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç BENGİ Projesi kariyer günleri etkinlikleri kapsamında Göbelezoğlu Ortaokulu’nu ziyaret ettiler.

Öğrencilerle 20 dakika süren okuma etkinliğinin ardından İlçemiz Zeytinli Mahallesinde  Saanen Keçi Çiftliği kurarak   önemli bir yatırım yapmış olan genç girişimler Kimyager Cansu Cansunal ve Gıda Mühendisi Ozan Ektik ile kariyer günleri etkinliği kapsamında bir söyleşi gerçekleştirildi.
 Yetiştirilmesi, bakımının kolaylığı ve süt verimiyle ön plana çıkan Saanen Keçi Yetiştirciliği  son yıllarda gözde meslek haline geldi.  Bu kapsamda  genç girişimcileri 17.04.2018 tarihinde Sayın Valimiz Ersin Yazıcı da ziyaret ederek tebrik etmişti. Genç girişimciler Kimyager Cansu Cansunal ve Gıda Mühendisi Ozan Ektik’in üniversitede eğitim gördükleri alanların dışında farklı bir sektörde yatırım yaparak,  yakaladıkları başarıdan dolayı hikayeleri, örnek gösterilecek önemli bir başarı hikayesi olarak BENGİ Projesi kariyer günleri etkinliği çerçevesinde değerlendirildi.
Bu kapsamda Göbelezoğlu Ortaokulu öğrencilerinin meraklı sorularını cevaplayan genç girişimcilerden Kimyager Cansu Cansunal: ” Sevgili öğrenciler  akademik eğitim hayatınızda hangi bölümde eğitim alırsanız alın farklı sektörlerde de başarıyı yakalayabilirsiniz. Önemli olan cesaret etmek ve inanmaktır. Bizler de öyle yaptık. Eğitim aldığımız alanın dışında farklı bir sektör olarak Saanen Keçi Yetiştiriciliğini Edremit’te uygulamaya karar verdik. İnsanların kırsal kesimlerde yaşam yerine şehir merkezlerinde yaşamayı tercih ettikleri günümüzde, böylesine faydalı bir yatırıma yapmaya karar verdik.  2,5 Yıl önce Zeytinli Mahallesinde kurduğumuz işletmemizde üretiyor olmaktan ve sevdiğimiz işi yapıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.
Kaymakam Sırmalı : “Edremit ilçemize yatırım yapan genç girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Örnek hikayeleriyle Cansu Cansunal ve Gıda Mühendisi Ozan Ektik’in okulumuza geldiği  ve deneyimlerini bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların diğer girimcilere de örnek olmasını diliyorum” dedi.
Gerçekleştirilen sohbet kapsamında öğrencileri ve öğretmenleri çiftliklerinde davet eden genç girişimciler BENGİ projesi kapsamında kariyer günlerine misafir olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu