Filistinli öğrenciler Edremit’te kardeş okullarını ziyaret edecek

Edremit Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75.Yıl Ortaokulu, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesini eşleştirerek gerçekleştirilen Filistin’in Doğu Kudüs Şehrinden Kardeş okul Dar El Tifil Al Arabi Okullarından 22 kişilik heyet Ankara’da karşılandı.

Filistinde savaş mağduru ailelerin çocuklarının okuduğu okullardan gelen heyet Ankara Esenboğa Havalimanı’nda karşılandı. Filistin’in Doğu Kudüs şehrinden 3 yönetici, 4 öğretmen ve 15 kişilik öğrenci olmak üzere toplam 22 kişilik proje grubu Ankara’da çeşitli ziyaretler yaptıktan sonra Edremit’e gelecekler.

Filistin ekibi, üç okulumuzun Müdürleri Yeşim Yıldız Koçyılmaz Artan, Muharrem Yenigün ve İsmail Yurdakul tarafından karşıladı. Filistinli öğrenciler Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Ankara’da bir araya gelecekler. Ankara’da ki ziyaretlere İl Milli Eğitim müdürü Şahan Çöker ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’ta eşlik edecek. Ankara ziyaretlerinden sonra Filistinli öğrenciler 30 Ekim tarihine kadar ilçede çeşitli etkinlikleri katılacak ve ziyaretlerde bulunacaklar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu