“Fazlalık 670 kişi, geçen hafta 95 kişi daha işe alındı.”

İYİ Parti Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Ahmet Hakan Eroğlu seçim gezilerine Yaşyer Kırsal Mahallesi ile devam etti.

Eroğlu “Belediyemiz düzgün yönetilmediği gibi, ekonomik anlamda da dar boğaza sokulmuştur. Belediye bu borç batağına nasıl saplanmıştır? Benim Edremitli hemşerimin, tüyü bitmemiş yetimin haklarını sormaya geliyorum. Hizmetin en güzeline layık vatandaşlarıma söz, en iyisini yapmaya geliyoruz”dedi.

İYİ Parti Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Ahmet Hakan Eroğlu, İYİ Parti Edremit İlçe Başkanı Oğuzhan Cİvgaz, meclis üyesi adayları ile beraber seçim çalışmalarını aralıksız sürdürürken Yaşyer Kırsal Mahallesi ile buluştu. Sevgi gösterileri ile karşılanan Eroğlu “Kırsal Mahallelerimiz Edremit Merkez gibi hizmetten yoksun kalmıştır. Bizim yönetimimizde hiçbir mahallemiz kaderine terk edilmeyecek ”dedi.

“2022 YILINDA 150 MÜLKTEN 1 LİRA KİRA ALINMAMIŞ”

Av. Ahmet Hakan Eroğlu “Edremit Belediyesi’nin 2675 tane tapulu mülkü var. Yaklaşık 650 tane kiralık mülkü var. Ancak bu kira gelirleri toplanmadığı için belediye ekonomik dar boğazda. Biz raporlarını inceledik. 2022 yılına ait Sayıştay raporlarında Edremit Belediyesi’nin 150 adet kiralık mülkünden kira bedeli alınmadığı tespit edilmiş, Sayıştay bu konuda belediyeyi uyarmış. 50 tanesinde hiç işlem yapmamışlar, 100 tanesinde işlem yapıp işlemi yarıda bırakmışlar ve dosyaları düşürmüşler. Bu gelirler gelmeyince hizmet gelir mi? Hizmetin gelmesi mümkün mü? Köylüm maalesef kaderine terk edilmiştir. Bunlara son vermek için geliyoruz” şeklinde konuştu.

“BELEDİYEYE GİDER AYAK 95 İŞÇİ DAHA ALDILAR”

Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Biz Edremitlinin hakkını gözetmek için geliyoruz. Biz Edremit’in hakkını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden hesap sormak için geliyoruz. Devlet Edremit Belediyesi’ne ‘Siz bu belediyeyi 380 kişiyle yönetebilirsiniz’ demiş. Bizim Edremit Belediyesi ne yapmış? Alan büyük, bir tarafta Bostancı bir tarafında Mıhlı Çayı. Hadi bu 380 kişi ile değil 700 kişi ile yönetilsin. Bizim Edremit Belediyesi işe alacağım diye söz verdikleri hepsini işe almış. Şu anda Edremit Belediyesi’nde 1380 kişi çalışıyor. Yani fazlalık 670 kişi, geçen hafta 95 kişi daha işe alındı. Bizim çalışanın, emekçinin işinde, çalışmasında gözümüz yok. Kesinlikle böyle bir niyetimiz yok. Sabahtan akşama kadar alın teri dökenin hakkında, işinde gözümüz yok A Partili olsun, B Partili olsun ama bankamatik memuru varsa onları da işten çıkartmak benim boynumun borcu olsun.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu