Excel dünya şampiyonasında bir Türk!

Microsoft’un bu yıl ilk kez dünya çapında düzenlediği Excel yarışmasının Türkiye şampiyonu belli oldu. Üç etaptan oluşan ve 12 Ekim’de başlayan yarışmada İzmir’den katılan Onur Yılmaz birinci oldu.

Kendi şirketinde teknoloji eğitimleri veren Onur Yılmaz, 2017 yılının başında yapılacak Excel dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek. İlk aşamaları çevrimiçi olarak internet üzerinden gerçekleştirilen yarışmanın Türkiye ayağı, 10 finalistin katılımıyla 24 Kasım’da Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi. Yarışmada Eskişehir’den Arda Takan ikinci ve İstanbul’dan Samet Çalışkan ise üçüncü oldu.

Excel yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft Türkiye Office Ürün Müdürü Oray Erkuş “Excel kullanıcıları gerçekten Excel’i günlük hayatlarında severek kullanıyorlar. On binlerce kişinin bu yarışmaya ilgi göstermesi bunun bir kanıtı oldu. Önümüzdeki dönemlerde diğer Office uygulamaları için de benzer projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi. Microsoft Türkiye Office Ürün Grup Müdürü Çiğdem Kayalı ise “Excel 30 yılı aşkın bir süredir hayatımızda, bu sevilen uygulamaya Office 365 ile her geçen gün yeni bir özellikler ekleniyor. Bu da Excel kullanıcılarının hayatını daha da kolaylaştırıyor” dedi.

“Finaller heyecanlı olduğu kadar eğlenceli ve keyifliydi” diyen Excel Yarışması Türkiye şampiyonu Onur Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Microsoft Excel programını kurumsal kariyerimde çok kullandım ve Excel bilgime ciddi yatırım yaptım. Şu anda iş analisti olarak çalışıyorum ve tüm işlerimde Excel programını kullanıyorum. Yarışma formatında Excel bilgimi test etmek benim için değişik ve güzel bir deneyim oldu. Microsoft ekibine de bu güzel organizasyon ve samimi ortam için çok teşekkür ederim.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu