Ekrem Umutlu:“Başladığınız işi bitirin”

Edremit Belediyesi tarafından yaklaşık 1 yıl önce başlanan Faruk Serpil Parkı’ndaki inşaat çalışmaları vatandaşları canından bezdirirken, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu da, tepkisini dile getirdi.

Aylar önce bir iş adamının anıt çeşme yapılması şartıyla belediyeye hibe ettiği milyonlarca lira ile yola çıkan Edremit Belediyesi, ilçenin en büyük ve tarihi parkı olan Faruk Serpil Parkı’nda çalışma başlattı. İçerisinde havuz, çocuk oyun alanları, yeşil alanlar, spor alanları ve çay bahçeleri olan parkın Sıdıka Erke Etnografya Müzesi ve Şükrü Tunar Kültür Merkezi binaları önünde kalan büyük kısmını kapatan Edremit Belediyesi, parkı şantiyeye çevirdi. CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın kısa sürede yapılmasını taahhüt ettiği anıt çeşme projesi, aylardır aynı şekilde durarak tamamlanmayı bekliyor. Kış aylarında parktan geçmek isteyenlerin karşısına inşaat engeli sunan park, içinde bulunduğumuz yaz aylarında da toz ve çevreye verdiği zararla tepki topluyor. Tepkili vatandaşlar, Edremit Belediyesi’ni göreve davet ederken, “Belediyemiz sayesinde bu yaz günlerinde parkımızın yarısını kullanamıyoruz. Bu nasıl bir hizmet anlayışı!” dedi.
“YAPAMAYACAKSANIZ ÇIKIP SÖYLEYİN!”
Edremit Belediyesi’nin hiçbir projeyi hayata geçiremediği gibi, Selman Hasan Arslan’ın da hiçbir seçim vaadini yapmadığını söyleyen AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ise, “Sayın Selman Hasan Arslan’ın seçmenlerine verdiği değeri görüyorsunuz. Yaklaşık bir yıldır Faruk Serpil Parkı’na bir anıt çeşme yapamadılar. Hala parkın yarısı kullanılamıyor ve büyük bir alan harabe görünümünde. Parkın bu hali Edremit’e yakışmıyor. Yapamayacaksanız çıkıp söyleyin ve işi Büyükşehir Belediyesi’ne bırakın. Büyükşehir Belediyemiz, hayata geçirdiği çok sayıda projesinde olduğu gibi Faruk Serpil Parkı’nı da kısa sürede en iyi şekilde hizmete açar. Her fırsatta söylediğimiz bu sözü söylemeye devam edeceğiz; İşi ehline bırakın! Devlet projelerini eleştiren, büyükşehir belediyelerinin hizmetlerini kendileri yapmış gibi gösteren CHP belediyelerinin insanlara verdiği değer ortada. 3 yeni kreş yapmaya kalktın, attığın temeller çürüdü artık. Ortada kreş yok. Sayın Arslan, seçim vaatlerin bir kenarda dursun, başladığın işleri bari tamamla. Basiretsiz insanlarla belediye yönetilmez. Az kaldı, AK Belediyecilik yeniden Edremit’e tarih yazmaya başlayacak” diye konuştu.