EDREMİT’TEKİ CİNAYET ZANLILARI TUTUKLANDI

Edremit ilçesinde düzenlenen Zeytinli Rock Festivali’nin yapıldığı alan yakınında iki grup arasında çıkan kavgada bıçaklanan 3 kişiden 1’i yaşamını yitirmişti. Cinayet zanlısı olarak mahkemeye sevk edilen 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edremit’in Altınkum Mahallesi’nde her yıl düzenlenen Zeytinli Rock Festivali’nin yapıldığı alanın önünde 2 grup arasında yan bakma iddiasıyla kavga çıkmıştı. Kavgada 3 kişi bıçaklanmıştı. Taner Tabuz olay yerinde yaşamını yetirirken, yaşları küçük olan T.T. ve T.B.’de ağır şekilde yaralanmıştı. Olayla ilgili soruşturma yürüten Edremit Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, yaralılarında; ‘Kimseyi görmedik’ şeklindeki ifadeleri üzerine soruşturmayı genişlettiler.

Yaralılar T.T. ve T.B.’yi de gözaltına alarak çapraz sorguya alan polis ekipleri. çelişki ifadeler üzerine yapılan çalışmalar ile O.S. (Orhancan Simavlı-22) ve M.G.’ye (Murat Gacal-23) ulaştı. Çarşamba günü gözaltına alınan A.D., T.B., O.S. ve M.G. sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildiler. A.D. ve T.B. serbest bırakılırken, cinayet zanlıları O.S. ve M.G. tutuklanarak Burhaniye Cezaevi’ne gönderildi.

Tutuklanarak cezaevine gönderilen O.S’nin, cinayet gecesinin sabahında ise hayatını kaybeden Taner Tabuz’un fotoğrafı ile birlikte ‘Allah mekanını cennet eylesin gardasim’ mesajını yayınladığı görüldü.cinayet-edremit-1