EDREMİT’TE ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN “AŞMAK İÇİN HAREKET’’ PROJESİ

 

Türkiye Beyazayder Derneği tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen ‘Aşmak İçin Hareket Projesi’ kapsamında Edremit Spor Salonu ve Ferit İdacı Sentetik Sahada bir etkinlik düzenlendi.

Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediyesi, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Edremit İlçe ve Gençlik Spor Müdürlüğü ve Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından desteklenen projede hedeflenen engelli, engelsiz bireylerin sosyal uyumları güçlenecek yaşam şartları gelişecek, engelli bireylerin toplumdan uzaklaşmalarına izin verilmeden toplum merkezinde hayatla iç içe olmaları sağlanacak.

Gerçekleştirilen etkinliğe; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Edremit İlçe ve Spor Müdürü Fethi Bilge, HamiyyetFerudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Altan Demirel, İlçe Proje Sorumlusu Hikmet Ercan, öğretmenler ve veliler katıldı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “Öncelikle, engelli ve engelsiz öğrencilerimizi bir araya getirerek birlikte spor yapmalarının sağlanması açısından bu etkinliğin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Böyle anlamlı bir projeyi yürüten Balıkesir Valimiz Sayın Ersin Yazıcı’ya ve Türkiye Beyazayder yetkililerine teşekkür ediyorum. Aşmak İçin Hareket Projesi Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle yürütülen bir projedir. Bu projenin amacında engelli ve engelsiz bireyleri birlik ve beraberlik içinde kaynaşmalarını sağlayarak, birlikte spor yapmalarını sağlamak olup, bu eğitim-öğretim yılının sonuna kadar proje etkinliklerimiz devam edecektir.’’ dedi.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, “Projenin genel amaçları arasında yer alan engelli bireyler ile engelsiz bireyleri tanıştırmak, beraber sportif aktivitelerde bulunmasını sağlamayı tam anlamıyla sergileyen katılımcılara teşekkür ederim.’’dedi.

Eğlenceli ve zevkli anların yaşandığı etkinliğe; Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, HamiyyetFerudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Mithat Fethi Büyükdalgıç Ortaokulu, Vefa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Ortaoba Eşref Kaya İlkokulu öğrencilerinden 74 partner ve 74 özel öğrenci ve öğrenci katıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu