EDREMİT’TE KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

BENGİ projesi kapsamında her okulu tek tek ziyaret ederek öğrencilerle buluşmaya devam eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı öğrencilerle gerçekleştirdiği kitap okuma etkinliklerine devam ediyor.

Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu ziyaret eden Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü V. Fehim Altun öğrencilerle birlikte kitap okuma etkinliğine katıldı. Okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Sırmalı; öğrencilere kitap okumaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda nasihatlerde bulundu.

Kaymakam Ali Sırmalı “Değerli öğrenciler, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın önderliğinde yürütülen bu proje doğrultusunda sizlerle bir araya gelip kitap okumaktan ve sizlerle birlikte sohbet etmekten dolayı büyük bir keyif duymaktayım. Amacımız; sizin daha iyi bir şekilde yetişmenize katkı sağlayarak, bütün çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Sizlerin ülkemize faydalı bireyler olarak yetişmeniz tek temennimizdir” dedi.

Öğrencilerle gerçekleştirdiği sohbetin akabinde öğretmenler odasında idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Ali Sırmalı; okulda yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ve BENGİ projesi çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.