EDREMİT’TE HİZMET HER NOKTAYA ULAŞTIRILIYOR

Edremit Belediyesi tarafından başlatılan asfaltlama hamlesi ile ilçede bozuk cadde ve sokak kalmayıncaya kadar her noktaya hizmet ulaştırılıyor.

Asfaltlama çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

2017 yılı çalışma programına göre belirlenen asfaltlamalara başlayan Edremit Belediyesi ekipleri ilçenin en uzak noktasına kadar bozuk yol bırakmamak için asfalt kaplamaya devam ediyor. İlçenin kent merkezinden başlayarak kırsal mahallelere kadar yapılan çalışmalar ile Edremit’in çehresi değiştiriliyor. Altınkum Mahallesi’nden başlayıp sırası ile Altınoluk Mahallesi ve Narlıaltı mevkiinden sonra ve kent merkezinde ki Hamidiye ve Cennetayağı Mahallesi’nde asfalt kaplamalar yapılıyor.

Yılların ihmali gideriliyor

Çalışmaları yerinde takip etmeye özen gösteren ve sık sık ekiplerden bilgi alan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremitlilerin çağdaş ve modern bir kentte yaşamayı hak ettiklerini ve bu hedef doğrultusundan çalıştıklarını ifade etti. Başkan Saka, yılların ihmalini üç yıl gibi bir süre içerisinde ortadan kaldırabilmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını da vurguladı; “Göreve geldiğimiz günden buyana altyapı başta olmak üzere ilçemizin sorunlarını ortadan kaldıracak çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Öncelikle yağmur, taşkın ve su baskınlarının önüne geçtik. Ardından üstyapıda parke taş ve asfalt kaplamları yapıyoruz. İlçemizin merkezinden en uzaktaki kırsal mahallesine kadar hiçbir vatandaşımızın yağmur çamurdan etkilenmemesi, çamura basmaması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

397 bin metrekare asfalt kaplama yapılacak

Edremit Belediyesi tarafından devam eden asfaltlama çalışmalarında Ramazan Bayramı öncesinde Hamidiye ve Cennetayağı Mahallesi’nde ki asfalt kaplamaların bitirilmesi planlanıyor. Asfaltlama çalışmaları bayram sonrası Turzcumurat Mahallesi’nden başlayarak sırası ile diğer mahallelerde devam edecek. İlk planlamaya göre ilçe genelinde toplam 397 bin metrekare sathi asfalt kaplama yapılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu