EDREMİT’TE GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı öncülüğünde başlatılan ve ilimiz genelinde uygulanan Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi Edremit ilçemizde başarıyla uygulanmaya devam ediyor. Sporu sevdiren ve spor yapmaya teşvik eden proje kapsamında ilçemiz genelinde düzenlenen etkinliklerde spor alanında yetenekli çocuklar yetişiyor.

Öğrencilerin sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, spor hizmetlerinin çeşitliliği ve kalitesi arttırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarılı sporcular yetiştirilmesi, eğitim kademelerinde spor eğitiminin içerik ve uygulama olarak geliştirilmesi açısından büyük önem teşkil eden proje kapsamında;   Edremit Kaymakamlığı tarafından okulların talepleri doğrultusunda spor malzemeleri temin edilerek genç sporculara dağıtılmaya devam ediyor. İlçemizde 01.04.2017 tarihinde  uygulanmaya başlayan Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi kapsamında bugüne kadar; voleybol topu, basketbol topu, hentbol topu, masa tenisi raketi, masa tenisi topu, satranç takımı, dart takımı, taekwondo kıyafeti, bedminton raketi olmak üzere yaklaşık 30.000 TL’lik spor malzemesi temin edilerek okullarımıza teslim edilmiştir.

Bu kapsamda  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fethi Bilge  Gazi İlkokulunu ziyaret ettiler.

Gazi İlkokulunda genç taekwondoculara  kıyafetleri Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı tarafından takdim edildi. Öğrencilerin mutluluklarının gözlerinden okunduğu kıyafet dağıtım töreninde öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Sırmalı sporcuların hazırladıkları taekwondo gösterisini alkışlayarak izledi.

Törende açıklama yapan Kaymakam Sırmalı: “Sayın Valimiz Ersin Yazıcı öncülüğünde başlatılan  Sporda yetenek 10’la Gelecek Projesi kapsamında Edremit’te geleceğin sporcuları yetişiyor. Bizler ülkemizin geleceğinin gençlerimize ve çocuklarımıza emanet edildiğinin farkında olarak; çocuklarımızın eğitimini çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın eğitiminde özellikle sosyal ve kültürel açıdan destekleyecek imkanlar yaratma gayreti içerisindeyiz.  Çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması ve nitelikli bireyler olarak yetişmesi çok önemli. Bu noktada da hepimize önemli görevler düşmektedir. Edremit ilçemizde okullarımız, öğretmenlerimiz ve diğer tüm kurumlarımızla birlikte özellikle spor yapma imkanı bulamayan  çocuklarımıza düzenli olarak spor yaptırıyoruz. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Çocuklarımıza sporu sevdiren ve spor yapmalarını teşvik eden projemiz sayesinde öğrencilerimizin başarıları da katlanarak artıyor. Bu noktada  çocuklarımızın sporla buluşmasına vesile olan Sayın valimiz Ersin yazıcıya teşekkürlerimi sunuyorum.  Kaymakamlık ve diğer kurumlarımız olarak projemize destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu