EDREMİT’TE COŞKULU FENER ALAYI

Edremit ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı binlerce vatandaşın katıldığı fener alayı ile coşku içerisinde kutlandı.

Edremit Belediyesi tarafından Akçay Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikte Öge Otel önünden başlayıp Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan fener alayının ardından Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda Ali Altay Konseri gerççekleştirildi. Binlerce vatandaşın katıldığı konserde Şarkıcı Ali Altay, birbirinden sevilen şarkılarını seslendirdi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “Tarihimizin en önemli zaferlerinden olan Büyük Zafer’in 96. yıl dönümünü kutlamanın gururunu Edremitli yurttaşlarımızla birlikte yaşadık. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Akçay’da düzenlediğimiz fener alayı ve Ali Altay konserine katılan binlerce yurttaşımıza teşekkür ediyor; bugün bu zaferi kutlamamızı sağlayan başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimiz ile gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Fener alayına CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, Metin Tunçer, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu