Edremit’te Açık Su Yüzme Maratonu yapıldı

Edremit Körfezi’nde Edremit Belediyesi ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü iş birliğiyle ilk kez Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu düzenlendi

Edremit’in Akçay Mahallesi’nde düzenlenen Edremit Uluslar arası Açık Su Maratonu 247 sporcunun katılımıyla 2 bin ve 4 bin metrede yüzüldü

Edremit Belediyesi ile İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü tarafından Türkiye Yüzme Federasyonu’nun gözetiminde yapılan yarışlar Edremit’in tatil merkezi Akçay Mahallesinde yapıldı. 2 bin ve 4 bin metrelik parkurlarda yüzülen yarış yaklaşık 2 saat sürdü. Hazırlanan stanttan toplu olarak verilen startın ardından yüzücüler suyla buluştu.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Açık Su Yüzme Maratonu’nun bölgede ilk kez düzenlenen bir organizasyon olduğunu kaydetti, Toplam 250 sporcunun, “Kazdağları’nın yemyeşil doğasının Ege’nin mavi suları ile buluştuğu Edremit sahillerinde kulaç atmak sporcularımız içinde farklı bir deneyim olmuştur. Edremitimizin güzelliklerini birlikte paylaştığımız için mutluyuz. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Yarışmaların sonunda 2 bin metre erkeklerde Hasan İlker ve 2 bin metre kadınlarda Esra Önen birinci olurken, 4 bin metre erkeklerde Ümit Kemal Cengiz ve 4 bin metre kadınlarda Melike Öztürk birinci oldu. Yarışlara çeşitli kategorilerde on engelli özel sporcu ile birlikte 247 lisanslı sporcu katıldı.

Dünya şampiyonu Türk sporcular Ahmet Nakkaş, Serkan Atasoy, 87 yaşında ki maraton yüzücüsü Levent Aksüt ve Manş Denizi’ni geçen Türk takımından sporcularda Edremit Açık Su Yüzme Maratonu’nda yer aldı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu