EDREMİT’TE 9 BİN 850 KAÇAK MASKE ELE GEÇİRİLDİ


Balıkesir’de Korona fırsatçılarına geçit verilmiyor.
Balıkesir’in Edremit ilçesinde Sağlık Bakanlığı onayı alınmaksızın kaçak olarak üretildiği ortaya çıkan 9.850 adet kaçak maske ele geçirildi. Yakalanan 1 şüpheli hakkında adli işlemlere başlandı.
Yapılan aramada halk sağlığını tehdit eden, yetkili mercilerden izin almaksızın üretildiği ve stoklandığı tespit edilen 9 bin 850 adet tıbbi koruyucu maske ele geçirildi.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, A.K. isimli şahsın Sağlık Bakanlığı onayı ve yetki belgesi olmadan, Covid-19 salgını nedeniyle stokçuluk ve fırsatçılık yaparak haksız rekabet ve fahiş fiyatlı maske satışı yaptığı bilgisi alınmıştır. Olayla ilgili Edremit Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile Altınoluk Mahallesinde bir depoda yapılan arama neticesinde 9.850 adet markası ve faturası bulunmayan, naylon poşetler içerisinde muhafaza edilmiş cerrahi maske ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler, İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.
Şüpheli şahıs Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmış olup adlî tahkikata başlanmıştır