EDREMİT’TE ‘19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ’ 101. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Edremit’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Şehit Hamdibey Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Koronavirüs (Covid 19) salgınına karşı ülkemiz genelinde alınan tedbirler doğrultusunda sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirilen törende; Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumunun akabinde saygı duruşunda bulunularak, hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.
Törene; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Tugay Komutanı Osman Aytaç, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge ve siyasi parti ilçe başkanları katıldı.

KAYMAKAM SIRMALI’DAN İSTİKLAL MARŞI ÇAĞRISI

Koronavirüs önlemleri ve sokağa çıkma yasağı sebebiyle bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerin yapılamadığını belirten Kaymakam Sımalı; “Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını bir arada kutlayamıyor olmanın burukluğunu yaşıyor olsak da; bu önemli tarihin coşkusunu, sevincini evlerimizde bayraklarımızı asarak, saat 19:19 geçe İstiklal Marşımızı hep birlikte okuyarak kutlayacağız. 19 Mayıs nedeniyle ilçemiz genelinde, saat 19.19’da İstiklal Marşı yayını yapılacak olup; vatandaşlarımızı evlerinin balkonlarından, pencerelerinden İstiklal Marşı’nı okumaya davet ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, muhterem gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve Edremitli hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

İnanıyorum ki birlik ve beraberlik içinde bu zorlu günleri de aşarak sağlıklı ve mutlu günlerde yeniden bir araya gelerek kutlayacağımız daha nice 19 Mayıslarda buluşacağız” dedi.