EDREMİT’Lİ MUHTAR MARATON KOŞTU

Balıkesir’İn Edremit ilçesinde yapılan Kazdağları Ultra Maratonu’nda Edremit Atatürk Mahallesi Muhtarı İrfan Kolçak’ta mücadele etti. Yüzlerce ileri seviyede koşucunun katıldığı maratonda 35 kilometrelik parkuru bitirmeyi başardı.

Edremit’in Atatürk Mahallesi Muhtarı İrfan Kolçak, Kazdağları’nda yapılan “Kazdağları Ultra Maratonu’nun da mücadele etti. Edremit’in en genç muhtarlarından olan ilçede doğa ve fotoğraf tutkusu ile tanınan 41 yaşında ki Muhtar İrfan Kolçak,  Kazdağları’nın Çanakkale sınırlarında yer alan Yeşilyurt Köyü’nden başlayıp, Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde sona eren 35 kilometrelik “Run Zeus” parkurunda mücadele etti.

İleri seviyede toplam 110 koşucunun mücadele verdiği “Run Zeus” etabında gönüllü olarak ev sahibi Edremit’ten tek temsilci olarak ter döken Muhtar Kolçak, birçok sporcunun varışı göremediği 35 kilometrelik parkuru tamamlamayı başardı. Doğayı çok sevdiğini ve Kazdağları’nda her hafta uzun mesafeli yürüyüşler yaptığını kaydeden Muhtar İrfan Kolçak, “Kazdağları’nda ilk kez bir maraton düzenlenmesi bizleri çok mutlu etti. Her hafta değişik bir noktasında yürüdüğüm Kazdağları’nda resmi bir organizasyonda yer almak benim için farklı bir tecrübe ve hoş bir anı oldu. İleri seviyede ki koşucular arasında zaman zaman zorlansam da parkuru tamamlamayı başardım. Bu organizasyonun ilçemizde düzenlenmesine katkı veren başta Edremit Belediyesi’ne ve organizasyon komitesine teşekkür ediyorum” dedi. Kolçak 35 kilometrelik parkuru 5 saatte tamamlamayı başardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu