EDREMİT YÖRÜK TÜRKMEN DERNEĞİN’DEN KAYMAKAM SIRMALI’YA TEŞEKKÜR

Edremit Yörük Türkmen Derneği Başkanı Fatih Ertürk, Edremit İlçesinde bu yıl 1. si gerçekleştirilen Kazdağları Yörük Türkmen Etkinlikleri’ne katkılarından dolayı Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı ziyaret ederek, plaket takdim etti.

        Ziyarette açıklama yapan Edremit Yörük Türkmen Derneği Başkanı Fatih Ertürk “Kazdağları Yörük Türkmen Etkinlikleri kapsamında 2 gün boyunca gerçekleştirdiğimiz şölenimizde, bizleri her zaman destekleyerek yanımızda olan Edremit Kaymakamımız Ali Sırmalı’ya Yörük Türkmen Kültürüne ve Körfez turizmine sağladığı katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
        Edremit Yörük Türkmen Derneği Başkanı Fatih Ertürk’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakamı Ali Sırmalı: ” Bu yıl 1. sini düzenlediğimiz Kazdağları Yörük Türkmen Şöleni’ni önemsiyoruz. Çünkü bizi biz yapan kültürel değerleri yaşatıyor. Yörük  Türkmen kültürünü, geleneklerini yeniden yaşatmayı ve dünyaya tanıtmayı amaçlıyor. Bu etkinliğin ilçemize kazandırılmasında başta  Edremit Yörükler Derneği’ne ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu